Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Augstāko pedagoģisko izglītību ar Jelgavas pašvaldības atbalstu vēlas iegūt 41 pretendents

Kopumā saņemts 41 pieteikums, un janvāra pirmajā nedēļā Izglītības pārvalde katru pretendentu aicinās uz individuālu tikšanos, lai izvērtētu motivāciju mācīties un paralēli strādāt kādā no Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādēm vai skolām, kurā īsteno pirmsskolas izglītības programmu.

Šonedēļ noslēdzās pretendentu pieteikšanās, lai ar Jelgavas pašvaldības finansiālu atbalstu divarpus gadu laikā Liepājas Universitātē iegūtu augstāko pedagoģisko izglītību. Kopumā saņemts 41 pieteikums, un janvāra pirmajā nedēļā Izglītības pārvalde katru pretendentu aicinās uz individuālu tikšanos, lai izvērtētu motivāciju mācīties un paralēli strādāt kādā no Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādēm vai skolām, kurā īsteno pirmsskolas izglītības programmu, kā arī atbilstību uzņemšanas prasībām universitātē, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. Topošo pirmsskolas pedagogu kursā tiks uzņemti 25 studenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai risinātu jautājumu par pirmsskolas pedagogu trūkumu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, Jelgavas pašvaldība sadarbībā ar Liepājas Universitāti aicina iegūt augstāko pedagoģisko izglītību. Studiju maksu segs Jelgavas pašvaldība, taču studentam paralēli studijām ir jāstrādā kādā no pašvaldības bērnudārziem, kā arī pēc studijām obligāti vismaz piecus gadus jāturpina strādāt Jelgavas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

Izglītības pārvalde ir saņēmusi 41 pieteikumu studijām nepilna laika neklātienes 1. līmeņa profesionālajā studiju programmā «Pirmsskolas skolotājs» Liepājas Universitātē. Paralēli studijām pretendentam būs jāgūst praktiskā pieredze, strādājot kādā no Jelgavas pašvaldības izglītības iestādēs par pirmsskolas izglītības skolotāju. «Pieteikumu ir daudz, un mums priekšā ir ļoti atbildīgs darbs, lai individuālu sarunu gaitā atrastu 25 motivētākos jaunos pedagogus, kas izteikuši vēlmi studēt un paralēli strādāt izglītības sistēmā,» atzīst Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza. 40 pieteikumi saņemti no sievietēm, un šai pašvaldības mērķprogrammai pieteicies arī viens kungs.

Pārvaldē norāda, ka 15 no pretendentiem jau šobrīd strādā Jelgavas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs kā skolotāju palīgi vai sekretāres, bet savā karjerā nolēmuši spert nākamo soli, apņemoties studēt un turpināt darbu kā pirmsskolas izglītības skolotāji. Trīs pieteikumi ir no personām, kas pilsētā nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu jeb aukles pakalpojumu un vēlas paaugstināt savu kvalifikāciju. Pretendentu vidū ir arī tādi kandidāti, kuriem nav pieredzes izglītības nozarē, bet vēlas iegūt atbilstošu izglītību. Lielākā daļa pretendentu ir jelgavnieki, viens ir no galvaspilsētas, tāpat pieteikušies pretendenti no tuvākajiem novadiem.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien Jelgavas Izglītības pārvalde visiem pretendentiem izsūtīs vēstuli, aicinot uz individuālu tikšanos pārvaldē konkrētā laikā 4., 5. vai 6. janvārī. Pārvaldes speciālisti un Jelgavas domes vadība uzklausīs katru pretendentu, izvērtējot viņa atbilstību uzņemšanas prasībām, kā arī motivāciju kļūt par pirmsskolas izglītības skolotāju un ilgtermiņā strādāt izglītības jomā. 

Jāpiebilst, ka studiju ilgums ir divarpus gadu, studiju maksa – 1190 eiro gadā. Studiju maksu pēc savas iniciatīvas apņemas segt Jelgavas pašvaldība no nodibinājuma «Izglītības atbalsta fonds» līdzekļiem. Pašvaldības finansējums tiks piešķirts, slēdzot līgumu par augstākās izglītības iegūšanu un darbu Jelgavas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē pirmsskolas izglītības skolotāja amatā. Studiju programmā «Pirmsskolas skolotājs» kopumā plānots uzņemt 25 studentus, kuriem mācības sāksies nākamā gada februārī. Pēc studiju programmas apgūšanas pedagogam darbs pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē jāturpina vismaz piecus gadus. Ja pretendents neapgūs studiju programmu un pārtrauks studijas, saskaņā ar līguma nosacījumiem pašvaldības finansējums būs jāatmaksā.

Pieteikšanās studijām Liepājas Universitātē notiks no 3. līdz 19. janvārim, aizpildot veidlapu un augšupielādējot nepieciešamos dokumentus. Elektroniskā veidlapa būs pieejama Liepājas Universitātes mājaslapā www.liepu.lv no 3. janvāra pulksten 9 līdz 19. janvāra pulksten 23. Mājaslapā būs publicētas arī uzņemšanas prasības.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.