Baltijas čempionātā skvošā uzvar igauņi, jelgavniece Baiba Lulle izcīna bronzu

24. un 25. septembrī Rīgā notika 1. Baltijas individuālā čempionāta skvošā 1. posms. Igaunijas sportisti uzvarēja gan sieviešu, gan vīriešu grupās, bet jelgavniece Baiba Lulle bija vienīgā no Latvijas uz pjedestāla ar izcīnīto bronzas medaļu, informē corpmedia.lv.

Pārliecinoši, nezaudējot ne geimu, sievietēm uzvarēja 19 gadus vecā igauniete Eveli Melka, kura aktīvi spēlē arī Eiropas turnīros. Finālā viņa pārspēja savu kolēģi Rēli Komi no Tallinas, kurai pirms tam izvērtās sīvs pusfināls ar Latvijas pārstāvi Baibu Lulli. Piecos geimos Baiba Lulle tomēr piekāpās Igaunijas 2. raketei, bet cīņā par 3. vietu Baiba Lulle trīs geimos pārspēja jelgavnieci Lauru Badūni. 5. vieta arī jelgavniecei, Latvijas junioru čempionei Unai Ulmanei.

Jāuzteic arī jaunākās Baltijas čempionāta dalībnieces, 14 gadīgās jelgavnieces Sonoras Liepas starts. Pirmajā dienā Sonora Liepa gandrīz parūpējās par sensāciju, izšķirošajā piektajā geimā izcīnot mačbumbu pret Lietuvas 1.raketi Ēriku Rimšaiti, kuru tomēr nerealizēja un nācās zaudēt spēli un turpināt cīņu otrajā zarā par 9.-16.vietu, turnīru noslēdzot 11.vietā.

Vīriešiem nepārspēts palika ilggadējais Igaunijas izlases līderis Pauls Pīks, kurš trīs geimos pārspēja savu kolēģi Pritu Lumi. 3.vietā lietuvietis Mantas Kočunas.

No Latvijas vīriešiem augstākā 6.vieta Jānim Plūmem, 7.vietā Latvijas skvoša federācijas reitinga līderis Andrejs Sautins, 8.vietā Latvijas čempions Kārlis Pekstiņš.

Baltijas individuālo čempionātu organizē Latvijas, Igaunijas un Lietuvas skvoša federācijas.

Katrā Baltijas individuālo čempionāta posmā piedalās 16 sievietes un 16 vīrieši – pieci labākie no katras valsts un vēl viens spēlētājs no posma organizētājvalsts.

Baltijas individuālais čempionāts notiek trīs posmos. Otrais posms plānots 21. un 22. janvārī Viļņā, trešais posms 15. un 16. aprīlī Tallinā.

Kopvērtējuma uzvarētāji tiks noteikti pēc visu posmu rezultātu summas. Posma 1.vietas ieguvējs izcīnīs 20 punktus, 2.vietas – 16, 3. vietas – 14. punktus, nākamo vietu ieguvēju punktu skaits ar katru vietu samazināsies par 1.

Pirmo reizi Latvijas skvoša turnīru vēsturē paredzētas ievērojamas naudas balvas – 1500 eiro pirmajai vietai, 1200 eiro – otrajai, 900 eiro – trešajai vietai. Uzvarētāju apbalvošana notiks pēdējā čempionāta posmā Tallinā.

Spēļu video atrodami Facebook kontos “Squash LT”, “Eesti Squashifoderatsioon”, “Latvijas Skvoša federācija” un “Skvošs Jelgavā”.