Basketbolistes tiek pie pirmās uzvaras

Jelgavas dāmu vienība “BK Jelgava-BJSS” izcīnījusi pirmo uzvaru “Pullman” sieviešu basketbola līgas sezonā, izbraukumā ar 77:67 pieveicot “TTT/ RBJSS Rīdzene”. Šī bija pirmā uzvara arī Jānim Tiltiņam kā komandas galvenajam trenerim.

Jelgavnieču rindās uz šo spēli pēc slimības atgriezās Alise Karlsone, kamēr “TTT/RBJSS Rīdzene” talkā devās meitenes no lielās komandas. Elīna Briede līdz šim aizvadījusi trīs, bet Madara Ķilpe un Endija Sedliņa – divas spēles TTT sastāvā.

Notikumi laukumā attīstījās dinamiski, pirmo ceturtdaļu ar 22:17 vadībā noslēdzot mājiniecēm. Otrās ceturtdaļas vidū rīdzinieces ieguva jau deviņu punktu pārsvaru, taču “BK Jelgava-BJSS”, pateicoties Ivandas Hudjakovas ļoti rezultatīvajam sniegumam (šajā ceturtdaļā iemeta 11 punktus), ātri spēja atgūties. Pirmais puslaiks noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu – 34:34.

Trešajā ceturtdaļā spēle ritēja teju punkts punktā, taču pēc tās nelielā vadībā (+2) spēja būt jelgavnieces. Mača noslēdzošajā nogrieznī Jelgavas vienība kļuva jaudīgāka uzbrukumā, bet aizsardzību noturēja nemainīgi stabilu. Pēdējās minūtēs Marita Mieze un I.Hudjakova zemgaliešu rindās iemeta pa tālmetienam, kas arī atrisināja jautājumu par spēles uzvarētāju. Ceturtajā ceturtdaļā “BK Jelgava-BJSS” prata pretinieču grozā ieraidīt 26 punktus, bet maču noslēgt ar plus desmit – 77:67.

Jelgavnieču rezultatīvākā spēlētāja I.Hudjakova realizēja deviņus no 14 metieniem no spēles, gūstot 23 punktus. Viņas kontā arī astoņas atlēkušās bumbas. Jāpiebilst, ka liela loma uzvarā bija “BK Jelgava-BJSS” pārsvaram tieši uzbrukuma bumbās – zemgalietes pie pretinieču groza savāca 21 bumbu, kamēr Pārdaugavas meitenes tika pie deviņām atkārtotām iespējām.

“Varu paslavēt visas spēlētājas. Ar tādu cīņassparu un atdevi laukumā meitenes bija nopelnījušas uzvaru, un arī sezonas laikā tas būs mūsu spēcīgākais ierocis – saliedēta komanda,” “Ziņām” pastāstīja “BK Jelgava-BJSS” galvenais treneris J.Tiltiņš.

Nākamo spēli Jelgavas basketbolistes aizvadīs 3. novembrī pulksten 20 Zemgales Olimpiskajā centrā, uzņemot šobrīd bez uzvarām esošo “BJBS Rīga/Jugla”.

Teksts: Tomass Neuss-Lucs