Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bēgļiem no Ukrainas būs tiesības trīs gadus dzīvot un strādāt ES

Bēgļiem no Ukrainas būs tiesības trīs gadus dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā (ES), ceturtdien paziņoja Ukrainas Iekšlietu ministrijas preses dienests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēc tam, kad Krievija pirms nedēļas sāka nežēlīgu uzbrukumu, gandrīz 875 000 cilvēku bija spiesti atstāt savas mājas Ukrainā,” teikts paziņojumā.

Vairāk nekā puse no viņiem – 454 000 – izbraukuši uz Poliju, 116 000 – uz Ungāriju, 67 000 – uz Slovākiju, 45 000 – uz Rumāniju, un 79 000 – uz Moldovu, kura nav ES dalībvalsts.

ES paredz piešķirt Ukrainas pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem tiesības dzīvot, strādāt, saņemt medicīnisko palīdzību, mitekli un izglītību nekavējoties uz termiņu līdz vienam gadam, bez nepieciešamības iziet ilgstošas procedūras patvēruma piešķiršanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja konflikts ieilgs vai bēgļi nevarēs droši atgriezties, šis statuss var tikt pagarināts vēl uz diviem gadiem. Ukrainas pilsoņiem jau ir iespēja bez vīzas ieceļot ES uz 90 dienām, bet šī bezprecedenta izmaiņa ES likumdošanā garantē viņiem šo statusu pēc šī termiņa beigām,” informēja Ukrainas Iekšlietu ministrija.

Personas bez Ukrainas pilsonības vai pastāvīgas uzturēšanās tiesībām neiegūs tiesības palikt ES, bet viņiem palīdzēs atgriezties izcelsmes valstīs. 

Teksts: LETA/UNIAN

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.