Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bibliotēkā Ojāra Spārīša lekcija par klusās dabas žanra detaļu nozīmi mākslā

1. decembrī pulksten 17 Jelgavas Pilsētas bibliotēka aicina uz Latvijas Mākslas akadēmijas profesora un Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidenta Ojāra Spārīša lekciju “Piecas baudas acīm un viena – prātam”. Klusās dabas žanra detaļu nozīme mākslā, informē bibliotēka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cilvēkam ir dotas piecas vienkāršas maņas ar kurām viņš uztver pasauli un reaģē uz to: redze, oža, garša, dzirde un tauste. Laikā, kad Eiropas sabiedrības cementējošais garīgais satvars bija kristietība, tika uzskatīts, ka Dievs ir devis cilvēkam šīs piecas maņas lai viņš spētu uztvert un novērtēt Dieva radītās pasaules skaistumu un novērtēt sava Radītāja gudrību.

Eiropas tēlotāja māksla atsaucās šai tēzei visos laikmetos, ar mākslas līdzekļiem atklājot cilvēka vides, respektīvi, Dieva radītās pasaules daudzveidību un vienlaikus arī brīdinot par iespējamajiem riskiem, nenovērtējot vai pārvērtējot šīs pasaules bagāto piedāvājumu. Lekcija piedāvā ceļojumu šajā piedāvājumu un risku pilnajā pasaulē, lai izprastu, ka ik detaļai šajā pasaulē ir nozīme.

Lekcija notiks bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē. Ieeja pasākumā bez maksas. Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Jelgavas Pilsētas bibliotēka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.