BK “Jelgava” apklusina tribīnes un sagrauj Saldus basketbolistus

Sezonas pēdējā regulārā čempionātā spēlē pārliecinošu uzvaru izcīnījis basketbola klubs “Jelgava”, kas 23.martā “Ramirent” Nacionālās Basketbola līgas ietvaros izbraukumā ar 89:57 sagrāva divīzijas trešo spēcīgāko vienību un vienu no kandidātēm un čempionu titulu BK “Saldus”. Spēles izskaņā arī mājinieku enerģiskie fani šoreiz bija pavisam klusi.

Gata Justoviča vadītā vienība maču iesāka ļoti pārliecinoši, izvirzoties vadībā ar 13:2, bet ceturksni noslēdza savā labā ar 23:11. Otrajā spēles nogrieznī spēle izlīdzinājās un viesi savu pārsvaru palielināja par diviem punktiem – 19:17.

Pēc puslaika pārtraukuma BK “Jelgava” atsāka agresīvi un plosīja gabalos mājinieku aizsardzību, vienu brīdi panākot jau +39, bet mačs noslēdzās ar graujošu 89:57.

Spēles pirmā zvaigzne noteiki bija BK “Jelgava” komandas kapteinis Jānis Bērziņš, kurš sakrāja 21 punktu, kļūstot par vienības rezultatīvāko spēlētāju, kā arī sakrāja 25 efektivitātes punktus un bija labākais +/- rādītājā +38. Uldis Feldmanis pievienoja 20 punktus, bet Roberta Pāžes kontā 12 punkti. Savukārt Kristaps Pļavnieks izcēlās ar sešām rezultatīvām piespēlēm.

Pēc izcīnītā panākuma BK “Jelgava” ar 18 uzvarām un diviem zaudējumiem “Ramirent” Nacionālās Basketbola līgas Rietumu zonas turnīra tabulā ieņem 1.vietu. Otrajā vietā esošajai “Kandava/Anzāģe” ir viena spēle rezervē. Ja Kandavas vienība savu pēdējo regulārās sezonas maču uzvar, tad ieņem 1.vietu, bet ja piedzīvo zaudējumu, tad 1.vietu saglabās jelgavnieki. BK “Jelgava” astotdaļfināla potenciālie pretinieki ir BK “Līvāni”, vai “Valmiera GLASS-2”.

“Ramirent” Nacionālās Basketbola līgas regulārais čempionāts noslēgsies 28.martā. Izslēgšanas spēļu turnīrā piedalās astoņas spēcīgākās vienības no Austrumu un Rietumu zonas, pirmajā kārtā, jeb astotdaļfinālā tiekoties vienai pret otru.