BK “Jelgava” pirms Ziemassvētkiem labo komandas rekordus

Jelgavas komanda joprojām saglabā pirmo vietu Rietumu zonas turnīra tabulā.

Divas ļoti pārliecinošas uzvaras izcīnījis basketbola klubs “Jelgava”, kas 18. un 22.decembrī “Ramirent” Nacionālajā Basketbola līgā ar 96:67 pieveica “Tukums/TSS” un ar 85:61 BJBS “Rīga/DSN”. Jelgavas komanda joprojām saglabā pirmo vietu Rietumu zonas turnīra tabulā.

18.decembrī jelgavnieki viesojās Tukumā. Trenera Gata Justoviča vadītie vīri jau pirmajā ceturtdaļā apliecināja dueļa favorītu statusu un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 22:8. Otrajā spēles nogrieznī mājinieki spēja atspēlēt septiņus punktus, taču otrajā puslaikā BK “Jelgava” turpināja spēlēt ļoti rezultatīvi, apturot pretinieku līderus un uzvarot spēli ar 29 punktu pārsvaru.

Punktu raža jelgavnieku starpā sadalījās ļoti līdzīgi. Septiņi basketbolisti sasniedza vismaz desmit gūto punktu robežu. Produktīvākie vīri ar 15 punktiem bija Andris Justovičs un Kristaps Pļavnieks, kurš spēles protokolā atzīmējās vēl ar astoņām rezultatīvām piespēlēm.

22.decembrī BK “Jelgava” tikās ar jauniešu komandu BJBS “Rīga/DSN”, kas tika pieveikta ar rezultātu 85:61. Mūsu basketbolisti šajā spēlē izpildīja 46 tālmetienus, kas ir šīs sezonas izpildīto trejaču rekords. Šajā spēlē arī krita vēl viens sezonas rekords. “Jelgavas” spēlētāji pie pretinieku groza izcīnīja 19 atlecošās bumbas.

Par uzvarētāju komandas produktīvāko vīru kļuva Armands Seņkāns, kura kontā 19 punkti un 13 atlecošās bumbas. Centra uzbrucējs atzīmējās ar efektivitātes koeficientu 28 un +/- koeficientu +37. Roberts Pāže guva 14, bet Uldis Feldmanis 13 punktus, kurš arī pārtvēra piecas pretinieku piespēles.

Pēc aizvadītām deviņām spēlēm BK “Jelgava” “Ramirent” Nacionālās Basketbola līgas čempionāta Rietumu zonā ar astoņām uzvarām un vienu zaudējumu ieņem 1.vietu turnīra tabulā. Uz papēžiem min “Kandava/Anzāģe”, kas ir nospēlējusi par vienu maču mazāk, taču nav vēl piedzīvojuši zaudējuma rūgtumu.

Nākamā spēle jelgavniekiem paredzēta jau 2022.gadā, kad 11.janvārī izbraukumā būs jātiekas ar BK “Saldus”, vienību, kas turnīra tabulā ar septiņām uzvarām un vienu zaudējumu ieņem 3.vietu.