BK “Jelgava” salauž RTU studentu pretestību

Pēc neizteiksmīga pirmā puslaika basketbola kluba “Jelgava” komanda otrajā spēles puslaikā krasi mainīja spēles gaitu, pārņēma grožus savās rokās, un “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas regulārā čempionāta 23.novembra spēlē ar 94:66 uzvarēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandu.

Pirmajās divās ceturtdaļās mājinieki pieļāva vairākas kļūdas vienkāršās spēles situācijas, kā arī bieži vien brīvie metieni lidojam garām secen. Tikmēr pastarīša lomā esošie RTU studenti spēkojās itin spējīgi un izmantoja visas savas izdevības, noturot līdzīgu rezultātu abās ceturtdaļās 16:16 un 20:20.

Trešajā ceturtdaļā laukumā šķita, ka devās jau pavisam cita BK “Jelgava” vienība. Mājinieki krietni “ieslēdza apgriezienus” aizsardzībā, un varēja just, ka arī uzbrukumā spēlētāji krietni vairāk koncentrējas spēlēja krietni agresīvāk, kas sekmēja izrāvienu arī punktu izteiksmē – 25:9. Ceturtajā ceturtdaļā jelgavnieki tikai vēl vairāk uzņēma apgriezienus, aizvadot visrezultatīvāko ceturtdaļu (33:21) un svinot uzvaru mačā ar 94:66.

Šoreiz lielāko pienesumu spēlē deva basketbolisti, kas devās laukumā no rezervistu soliņa, kopumā gūstot 52 punktus. Par raženāko punktu guvēju BK “Jelgava” sastāvā kļuva Uldis Feldmanis, kurš sakrāja 15 punktus un izcīnīja sešas atlēcošās bumbas. Armands Seņkāns izcēlās ar 14 punktiem un desmit bumbām zem groziem, bet Roberta Pāžes kontā 13 punkti.

Līdz ar izcīnīto panākumu, BK “Jelgava” saglabājusi līderpozīcijas Nacionālās Basketbola līgas Rietumu zonā. Trenera Gata Justoviča vadītā vienība regulāro čempionātu turpinās 4.decembrī, kas izbraukumā būs jātiekas ar “Liepāja/LSSS” vienību, savukārt “Užavas” Latvijas kausa izcīņas ietvaros BK “Jelgava” 1.decembrī Jelgavas sporta hallē tiksies ar “Pafbet” Igaunijas-Latvijas basketbola līgas vienību BK “Liepāja”. Arī Latvijas kausa izcīņas 3.kārtā uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā.