Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Brīvdienu idejas mierīgākam prātam un stiprākai veselībai

Ikdienā steiga un stress mēdz ņemt virsroku, līdz ar to brīvdienas ir īstais laiks parūpēties par sevi un savu veselību. Rūpējoties par sevi pareizi, jutīsieties lieliski un spēsiet izvairīties no veselības problēmām – lūk, dažas brīvdienu idejas relaksētam prātam un stiprākai veselībai!

Pārgājiens

Pastaiga ne tikai uzlabo pašsajūtu un veselību, bet arī paildzina mūžu, pasargā no dažādām saslimšanām, kā arī palīdz cīņā ar lieko svaru. Dodieties brīvdienu pārgājienā – jautrākai atmosfērai uzaiciniet draugus, ērtākai pastaigai sagatavojiet piemērotu apģērbu un apavus!
Ņemiet vērā, ka pozitīvu ietekmi uz ķermeni rada pat pavisam neilgs gājiens, turklāt pārgājiena laikā varat izbaudīt dabas šarmu un uzzināt ko jaunu, maršrutā iekļaujot dažādus apskates objektus.

Izbrauciens ar velosipēdu

Ja pastaigāšanās nav Jūsu iecienītākā nodarbe, tā vietā varat doties izbraucienā ar velosipēdu. Bērnībā jautrā draugu kompānijā ar velosipēdu braucām caurām dienām, taču diemžēl pieaugot cilvēki šai aktivitātei mēdz veltīt arvien mazāk laika.
Patiesībā mūsdienās, kad regulāri tiek izjusts stress un hronisks nogurums, izbrauciens ar velosipēdu ir ļoti nozīmīgs gan psiholoģiskajai, gan fiziskajai veselībai – tas palēnina novecošanās procesus, uzlabo smadzeņu darbību, stiprina sirds un asinsvadu sistēmu, palīdz ķermeni uzturēt labā formā, uzlabo redzi, plaušu darbību, nostiprina nervu sistēmu.
Uzaiciniet draugus un brīvdienās kopā atcerieties vecos, labos laikus!

Ūdens prieki

Ūdens prieki ne tikai ļauj relaksēties un atbrīvoties, bet arī uzlabo ķermeņa fizisko veselību – vai zinājāt, ka peldes laikā tiek nodarbinātas gandrīz visas muskuļu grupas, kā arī peldēšana ievērojami paātrina vielmaiņu? Tiek uzskatīts, ka neviens sporta veids nav tik universāls ķermeņa trenēšanai kā peldēšana vai ūdens aerobika, tādēļ, ja vēlaties patiesi parūpēties par savu veselību, brīvdienās nododieties ūdens priekiem!
Lieliski, ja laikapstākļi ir labvēlīgi ūdens prieku baudīšanai dažādās ūdenstilpnēs, tomēr ūdens priekus var baudīt arī baseinā, akvaparkā vai SPA kompleksā.

Meditācija

Ikdienas steigā, kad darbu kaudze mēdz kļūt arvien lielāka un termiņi spiež arvien ciešāk, pēdējais, kas nāk prātā, ir prāta sakārtošana un atpūtināšana. Izmantojiet brīvdienas, lai veltītu laiku sev!
Meditācija ne tikai mazina stresu, bet arī vairo laimes hormonus, palīdz pieņemt sevi un paaugstina pašapziņas līmeni. Pētījumi liecina, ka meditēšana vismaz reizi nedēļā sniedz labumu arī sirds, asinsvadu un imūnsistēmas veselībai. Turklāt meditācijai nav obligāti jābūt ilgai – tās var būt arī 5-10 minūtes vienatnē.

Sāls istabas apmeklējums

Sāls labvēlīgā ietekme uz veselību un pašsajūtu zināma sen, un par to runāja Hipokrāts jau 4.gs pirms mūsu ēras. Sāls istabas klimats ir brīvs no alergēniem un kaitīgiem mikroorganismiem, turklāt sāls mikrodaļiņas iznīcina uz gļotādas esošās baktērijas un sēnītes, kā rezultātā iespējams stiprināt imunitāti, atvieglot alerģiskos un astmas simptomus, mazināt bezmiegu, stabilizēt nervu sistēmu, kā arī dziedēt ādas slimības.
Sāls istaba sniedz fantastiskus veselības ieguvumus, un tas viss bez ārsta klātbūtnes, gluži vienkārši kādu laiku pavadot telpā.

Masāža

Mūsdienās teju katram otrajam cilvēkam sēdošs darbs pie datora. Ikviens, kurš reiz strādājis šādu darbu, zina – ar laiku ķermenis kļūst stīvs. Viens no veidiem, kā pēc garas darba nedēļas parūpēties par savu ķermeni, ir masāža. 2017. gadā ASV veiktais meta pētījums pierādīja, ka muguras masāža mazina ne tikai sāpes, bet arī bailes, kā arī uzlabo garastāvokli.
Iespējams baudīt masāžas vienam vai pārim, turklāt mūsdienās papildu klasiskajām masāžām pieejamas arī dažāda veida SPA masāžas ar papildu elementiem, tādiem kā pīlings, aromātiskas eļļas, medus, ķermeņa un sejas maskas.

Izjāde ar zirgu

Zirgs ir brīnumains dzīvnieks, kam piemīt dziednieciskas īpašības – savā ziņā izjāde ar zirgu ir kā meditācija, kas tiek veikta kustībā. Lai pielāgotos zirga kustībām, paredzētu manevrus un noteiktu trajektoriju, jāizmanto prāts un neskaitāmi muskuļi, par kuru eksistenci daudzi pat nenojauš.
Izjādes ar zirgu ir viena no aizraujošākajām aktivitātēm, ko var baudīt gan lieli, gan mazi, gan iesācēji, gan zirgu pazinēji un jāšanas profesionāļi. Īpaši ieteicamas izjādes ar zirgiem ir cilvēkiem, kas ikdienā pieņem daudz svarīgus lēmumus – izmantojiet brīvdienas, lai sakārtotu domas un relaksējošā atmosfērā trenētu prātu!

Zoo parka apmeklējums

Lai stiprinātu veselību, ne vienmēr ķermenis jāpakļauj fiziskai slodzei. Lai brīvdienās atvilktu elpu no ikdienas steigas, lieliska ideja var būt zoo parka apmeklējums, kur meklēt mieru. Mūsdienās dzīvnieku pozitīvo ietekmi uz cilvēka organismu atzinusi Pasaules veselības organizācija – pastāv pat tāda ārstniecības metode kā zooterapija. Tepat Latvijā ir dažādi zoo parki, kuros apskatāmi dzīvnieki no tuvākām un tālākām zemēm, līdz ar to tā ir arī iespēja uzzināt ko jaunu.

Brīvdienas jau tepat aiz stūra, taču vēl joprojām neesat nolēmis, kā atvilkt elpu no ikdienas steigas? Dažādi atpūtas piedāvājumi plašā izvēlē pieejami Gribuatpusties.lv – ienāciet un palutiniet sevi! Brīvdienas ir arī īstais laiks veltīt laiku otrai pusītei – atpūta divatā no Gribuatpusties.lv ļaus izbaudīt nesteidzīgus un mīlestības pilnus mirkļus. Lai izdevušās brīvdienas!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.