Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Cenu pagastā nogalinātas, savainotas un pazudušas aitas

Visā Latvijā lauksaimnieki biežāk sūdzas par vilku uzbrukumiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā lai jūtas saimnieks, no rīta savā lauku sētā ieraugot vilku posta darbus? Pirmā doma, kas bieži ienāk prātā, ieraugot saplosītos dzīvniekus, – tie ir suņi. Taču pieaicinot pieredzējušus medniekus un Valsts meža dienestu, nākas secināt, ka vainīgi ir vilki.

Jelgavas novadā šogad ziņots par vienu vilku uzbrukumu Cenu pagastā, kur nogalinātas trīs aitas, savainotas divas un pazudušas divas aitas. Par vilku uzbrukumiem mājlopiem ziņots arī no citiem Latvijas novadiem. Tas licis rīkoties Latvijas Aitu audzētāju asociācijai, kas ar iesniegumu vērsusies Valsts meža dienestā un ziņojusi par augošo vilku uzbrukumu skaitu mājdzīvniekiem. Atsaucoties uz Latvijas Aitu audzētāju asociācijas iesniegumu, oktobrī Valsts meža dienests organizēja darba grupas sanāksmi, informē dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Pavziniuka. Sarunas tēma bija par iespējamām vilku nomedīšanas apjoma izmaiņām 2022./2023. gada medību sezonā. Tāpat arī par valsts atbalsta nepieciešamību vilku postījumu prevencijas pasākumiem un zaudējumu kompensācijām, kā tas jau notiek Lietuvā un Igaunijā. Svarīgi ir arī rīkoties atbilstoši pelēkā vilka sugas aizsardzības plāna nosacījumiem.

Zemgalē

2022. gadā nomedīti trīs vilki (Salgales un Cenu pagastā), Dobeles novadā – četri (Annenieku, Naudītes, Vītiņu pagastā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk lasiet 24. novembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Raksta autores: Diāna Odumiņa un Anita Kantāne

Foto: pixabay.com

Avots: Valsts meža dienests

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.