Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Covid-19 gultu noslodze visaugstākā ir Stradiņa, Jelgavas slimnīcā un Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā

Covid-19 pacientiem pārprofilēto gultu noslodze visaugstākā ir Stradiņa, Jelgavas, Ventspils slimnīcas Talsu filiālē, kā arī Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā, liecina Veselības ministrijas (VM) valdības sēdei apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” pārprofilētās Covid-19 gultas ir pārpildītas, kā arī aizņemti 83% intensīvās terapijas gultu. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā aizņemtas visas Covid-19 pacientiem pielāgotās gultas.

Augsta gultu noslodze ir arī SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca”, kur aizņemts 91% pārprofilēto gultu, kā arī 83% intensīvās terapijas gultu. 90% pārprofilēto gultu un visas intensīvās terapijas gultas ir aizņemtas arī Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē.

Nedēļas laikā par 1% palielināts pacientiem pieejamo Covid-19 gultu skaits – no 1030 uz 1065 gultām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā ir novērojams palielinājums kopējai Covid-19 pacientu gultu noslodzei. Nedēļas sākumā bija aizņemti 66% gultu, kamēr nedēļu iepriekš – 60% gultu.

Nedēļas laikā nedaudz ir palielinājusies intensīvās terapijas gultu noslodze. Nedēļas sākumā ir aizņemti 55% no intensīvās terapijas gultām.

Pagājušajā nedēļā 21 Neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcā brīvi bija 25% gultu. No kopējā gultu skaita 9% aizņēma Covid-19 pacienti, kamēr 65% gultu bija aizņemtas ar pārējo slimību pacientiem. Savukārt intensīvās terapijas gultu noslodze šajās slimnīcās pagājušajā nedēļā ir palielinājusies, sasniedzot 65% noslodzi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējās nedēļas laikā terapijas gultu skaits palielinājies no 2156 uz 2167, no kurām ir aizņemti 78%, tādējādi noslodze ir samazinājusies par četriem procentpunktiem. Rīgas plānošanas reģionā un Vidzemes plānošanas reģionālā terapeitisko gultu noslogojums pārsniedz 80%.

Kā vēstīts, pirmdien slimnīcās ievietoti 115 pacienti, savukārt 91 izrakstīts, kopējam Covid-19 pacientu skaitam Latvijas slimnīcās pieaugot no 765 līdz 778 gadījumiem, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.

Pirmo reizi kopš 18.novembra diennaktī stacionēto skaits pārsniedz 100 gadījumu robežu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No stacionētajiem pacientiem 695 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, savukārt 83 jeb 10,7% – ar smagu slimības gaitu.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.