Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dienu pirms pagarinātā pieteikšanās termiņa beigām valsts aizsardzības dienestā pieteikušies 197 jaunieši

Dienu pirms pagarinātā pieteikšanās termiņa beigām valsts aizsardzības dienestā (VAD) pieteikušies 197 jaunieši, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki iepriekš pagarināja brīvprātīgo pieteikšanos dienesta otrajam iesaukumam un aicināja Latvijas pilsoņus vecumā no 18 līdz 27 gadiem pieteikties VAD līdz 21.jūlijam.

Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centrā izteikti lielākais pieteikumu skaits dienestam ir saņemts neilgi pirms pieteikšanās termiņa beigām. Lai sniegtu iespēju pieteikties dienestam arī tiem jauniešiem, kas pieteikšanos ir atlikuši uz pēdējo brīdi, Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki lēma pieteikšanās termiņu pagarināt.

Tāpat Aizsardzības ministrija atgādina, ka, ja šajā termiņā 11 mēnešu ilgajam dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos brīvprātīgi nepieteiksies 120 dienestam derīgi Latvijas pilsoņi, iztrūkstošais skaits tiks iesaukts obligātā kārtā pēc nejaušības principa. Līdz ceturtdienas plkst.9 pieteikušies 197 pilsoņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesaucamos atlasei pēc nejaušības principa reģistrēs pa administratīvajām teritorijām, piešķirot katram pilsonim kārtas numuru attiecīgajā administratīvajā teritorijā. Atlase tiks veikta, izmantojot gadījuma skaitļu ģeneratoru, kas pēc nejaušības principa atlasīs noteiktu kārtas numuru skaitu. Visi atlasītie kārtas numuri tiks sakārtoti nejaušā secībā.

Jau ziņots, ka viens no trim dienesta veidiem ir 11 mēnešu ilgs dienests Nacionālajos bruņotajos spēkos, kurā 2024.gadā iesauks 600 jauniešus – 120 personas janvāra iesaukumā, savukārt 480 personas jūlija iesaukumā. 2024.gada janvāra iesaukums 11 mēnešu dienestam Nacionālo bruņoto spēku vienībā tiks īstenots trīs dienesta vietās: Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā Rīgā, Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizionā Lielvārdē un Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā Stāmerienā, Gulbenes novadā.

Lai nokļūtu sev vēlamajā dienesta vietā, iesaucamais ir aicināts dienestam pieteikties brīvprātīgi, anketā norādot vēlamo dienesta vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat, piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 jauniešu var arī dienestu pildīt Zemessardzē, kopumā dienot 5 gadus un ik gadu apmācībā piedaloties 28 dienas. Savukārt līdz 50 jaunieši – augstākās izglītības iestāžu studenti – var brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus.

Pēc pieteikšanās noslēguma atlases speciālisti izskata saņemtās pieteikuma anketas, kā arī pārbauda katra pilsoņa sodāmību Sodu reģistrā. Ja netiek konstatēti šķēršļi dienestam, veic veselības pārbaudi. Katram pilsonim tiek sniegta informācija par pārbaudes laiku, vietu, kā arī visiem uz pārbaudi līdzi ņemamajiem dokumentiem.

1.jūlijā dienestu sāka VAD pirmā iesaukuma karavīri – kopumā 254 Latvijas pilsoņi, no kuriem četri ir ārvalstīs dzīvojošie. Pieteikušies dienestam gan bija teju uz pusi vairāk jauniešu, bet liela daļa no viņiem tikusi atsijāta veselības problēmu dēļ vai atsaukuši iesniegumus.

Foto: Edijs Pālens/LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.