Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Divas dienas jelgavnieki bez maksas varēs nodot nolietotās automašīnu riepas

Rūpēs par tīru dabu SIA “Zemgales EKO” un AS “AJ Power Recycling” sadarbībā ar SIA “3R” rīko vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”. Tās laikā 12. un 13. novembrī jelgavnieki bez maksas SIA “Zemgales EKO” dalīto atkritumu vākšanas laukumā Paula Lejiņa ielā 6 varēs nodot nolietotās automašīnu riepas. Līdz četrām riepām bez maksas varēs nodot tikai Jelgavā deklarētie iedzīvotāji, turklāt pieņemtas tiks tikai tādas riepas, kas paredzētas automašīnai, ar ko tās nogādātas dalīto atkritumu vākšanas laukumā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Riepas definētas kā videi kaitīgi atkritumi – dabiskajā vidē tās sadalās vairāk nekā 100 gadu laikā, un tikmēr dabā var nonākt dažādas kaitīgas vielas, tādēļ ir ļoti būtiski, lai riepas tiek nodotas pārstrādei. Par nolietotu riepu izmešanu dabā var arī tikt piemērots naudas sods.

Pēc AS “AJ Power Recycling” datiem, katru gadu Latvijas tirgū tiek importētas aptuveni 36 tūkstoši tonnu jaunu un mazlietotu riepu. No iepriekš ievestā riepu apjoma gadā tirgū tiek realizēti vai izmantoti savas saimnieciskās darbības nodrošināšanai vidēji 16 tūkstoši tonnu riepu. Pēc spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, kopš 2021. gada 1. jūlija vismaz 80 procenti no Latvijas tirgū izmantotā riepu apjoma būtu jāsavāc un jāpārstrādā, taču ne vienmēr tā notiek. Svarīgi ir pievērst uzmanību ne tikai grāvī un mežā izmestajām riepām, bet arī riepu uzkrājumiem, kas gadiem nav nodoti pārstrādei un ilgtermiņā nodara kaitējumu videi. Šobrīd Latvijā tiek meklēti risinājumi, lai šos uzkrājumus mazinātu.

Lai iedzīvotājiem dotu iespēju no riepām atbrīvoties bez maksas, SIA “Zemgales EKO” un AS “AJ Power Recycling” organizē videi draudzīgu akciju “Dod riepām otru dzīvi”. 12. un 13. novembrī no pulksten 10 līdz 19 dalīto atkritumu vākšanas laukumā Paula Lejiņa ielā 6 no vienas vieglās automašīnas varēs nodot vienu riepu komplektu – četras vieglās automašīnas riepas. Iebraucot laukumā, vajadzēs uzrādīt automobiļa tehnisko pasi, jo nolietotās automašīnu riepas tiks pieņemtas tikai no auto īpašniekiem, kas reģistrēti Jelgavā, turklāt riepām jābūt no automašīnas, kas tobrīd atrodas dalīto atkritumu vākšanas laukumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rūpēs par iedzīvotāju drošību laukumā tiks organizēta bezkontakta riepu nodošana. Teritorijā būs atļauts iebraukt pa vienam transportlīdzeklim, un iedzīvotāji lūgti ievērot vismaz divu metru distanci cits no cita.

Jelgavā četras riepas bez maksas varēs nodot tikai 12. un 13. novembrī. Pārējā laikā dalīto atkritumu vākšanas laukumos tās tiek pieņemtas par samaksu atkarībā no riepas diametra, un maksa par vienas riepas nodošanu var būt no 1,90 līdz 2,70 eiro. Papildu informācija par atkritumu nodošanu pieejama mājaslapā www.zemgaleseko.lv.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.