Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobelē būs skatāma audiovizuāla instalācija “Gaismas vārdi Latvijai”

2021. gada apmeklētākais pasākums arī šogad priecēs Dobeles iedzīvotājus un viesus. Šā gada 18. un 19. novembra vakaros no pulksten 18.00 līdz pulksten 23.00 Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupu pieguļošajā teritorijā būs apskatāma audiovizuāla instalācija “Gaismas vārdi Latvijai – Dziesmu svētkiem 150”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 1918. gada svinīgā brīža Latvijas Nacionālajā teātrī ir apritējuši 104 gadi. Šo gadu laikā mēs esam pieredzējuši gan uzplaukumus, gan rietus, gan svešas varas, gan patriotiskus, tautas mīlētus valsts vadītājus.

Lai arī kādiem laikiem mūsu tauta ir gājusi cauri un kādas varas redzējusi, ir kas tāds, kas mums ir bijis vienmēr un ko mums neatņemt – mūsu zeme, mūsu valoda un Dziesmu svētki. 2022. gads un III “Gaismas vārdi Latvijai” Dobelē – Dziesmu svētkiem 150.

Pirmo Vispārējo latviešu dziesmu svētku rīcības komitejas priekšēdētājs R. Tomsons, Pirmo vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku (1873. gads) svinīgājā uzrunā ir teicis: “Latvji dzenas pēc gaismas un kultūras glītuma.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā zināms, dziedāšanas tradīcijas aizsākās tieši Dobelē 1870. gadā, kad norisinājās Kurzemes dziedāšanas svētki un, kas zīmīgi, tie norisinājās Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupās.

“2020. gadā mēs aizsākām tradīciju ar gaismu un dziesmu, godinot un vienojot mūsu tautu. Aicinām jau trešo gadu kopīgi, patriotiskā garā pavadīt Latvijas dzimšanas dienu, apmeklējot “Gaismas vārdi Latvijai,”” informē Dobeles pilsētas kultūras nama kultūras darba menedžere Madara Vinkelmane.

Tiekamies 18. un 19. novembrī Dobelē!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā tiks filmēts un/vai fotografēts.

Pasākumu organizē Dobeles pilsētas kultūras nams.

Pasākumu atbalsta Dobeles novada pašvaldība.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.