Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobelē iepazīstina ar Latvijas Neredzīgo sporta savienības darbu

Foto: Latvijas Neredzīgo sporta savienība

“20. maija rītā mēs, astoņi Latvijas Neredzīgo sporta savienības (LNSS) brīvprātīgie un organizācijas valdes pārstāvji, Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītajā projektā devāmies ceļā uz ceriņu pilsētu Dobeli. Lai gan laiks no rīta, kad izbraucām, nesolījās būt saulains, dažbrīd lija lietus un satiksmes dēļ iekļuvām sastrēgumos, precīzi pulksten 10 nonācām Dobelē,” informē LNSS valdes pārstāvji, piebilstot, ka Dobele bija viena no draudzīgākajām pilsētām, kurā viņi viesojušies ar prezentāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savienības pārstāvji skaidro, ka redzes invaliditāte ir viena no smagākajām invaliditātes formām, jo būtiski traucēta spēja orientēties, iekļauties sabiedrībā, strādāt algotu darbu un veikt citas parastam cilvēka pašsaprotamas lietas. LNSS regulāri rīko sporta aktivitātes, sacensības un veic darbu, lai integrētu sabiedrībā cilvēkus ar redzes traucējumiem. Kaut gan organizatori velta lielas pūles, organizācija ik gadu zaudē sacensību apmeklētājus, un galvenie iemesli ir redzes invalīdu vecums un tas, ka ārpus Liepājas, Cēsīm un Rīgas tie ir neaktīvi un rīkotos pasākumus neapmeklē. Pēdējos gados sadarbība ar pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, kuras darbojas cilvēku ar invaliditāti jomā, ir bijusi neliela.

Tieši tāpēc LNSS komandai bijis liels prieks par Dobeles novada pašvaldības darbinieku atsaucību. Apmeklētāji izrādīja interesi par pielāgotajiem sporta veidiem un vieglatlētikas disciplīnām, jo tieši vieglatlētikā arī trenējas LNSS sportists Emīls Dzilna, kurš ir dobelnieks. Tas ir viens no labajiem piemēriem, ka cilvēki ar redzes invaliditāti gūst vērā ņemamus rezultātus un startē arī ārzemēs.

Kā atzīmēja LNSS sportists Gints Blumbergs, cilvēka dzīve jau nebeidzas pēc invaliditātes iegūšanas, viss ir atkarīgs no motivācijas un vēlmes dzīvot aktīvi. “Viena no lielākajām problēmam ir tā, ka jauniešiem trūkst intereses un informācijas. Tie, kuri ir beiguši skolas gaitas Rīgā, Strazdumuižā, izklīst pa Latviju, un pēc tam nav iespējams tos atrast un iesaistīt pasākumos,” piebilst LNSS valdes loceklis Imants Elstiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dobeles novada Sociālā dienesta darbinieki atzina, ka problēma saistīta ar to, ka iestādes nedrīkst izpaust informāciju par klientiem un izmantot to pat labiem mērķiem, jo to aizliedz datu aizsardzības regula. Arī Sociālajā dienestā nav informācijas par cilvēkiem, ja vien tie nevēršas ar palīdzības lūgumiem.

LNSS ģenerālsekretārs un semināra lektors Artūrs Būda uzsvēra to, cik svarīgi ir komunicēt un apmainīties ar informāciju. Ir gandarījums, ka ar organizācijas aktivitātēm izdodas uzrunāt arvien plašāku auditoriju Latvijas reģionos.

“Mēs aicinām pievienoties jaunus sportistus, aicinām pastāstīt par organizāciju un daudziem atklājam iepriekš neiepazīto neredzīgo un vājredzīgo dzīves pusi – sportisko,” noslēdzot prezentāciju, piebilda LNSS valdes loceklis Indulis Bumbieris.

Latvijas Neredzīgo sporta savienība gaida ikvienu sporta dzīves interesentu, kurš vēlas iesaistīties aktivitātēs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.