Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles novada pašvaldība piešķirs stipendijas topošajiem speciālistiem

Dobeles novada pašvaldība piešķirs stipendijas topošajiem speciālistiem, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā norāda, ka Dobeles novadā ir izjūtams kvalificētu speciālistu trūkums, it īpaši veselības aprūpes jomā. Saistošo noteikumu mērķis ir piesaistīt jaunos speciālistus, materiāli atbalstot topošos speciālistus studiju vai rezidentūras laikā. Uz stipendiju var pretendēt pilna laika 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas pēdējā kursa studenti – viņiem stipendija noteikta 50% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, un rezidentūrā studējošajiem topošajiem mediķiem – 100% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. No piešķirtās stipendijas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pašvaldība ietur noteiktos obligātos nodokļu un nodevu maksājumus.

Pašvaldība prasa pretendenta parakstītu apliecinājumu, ka studiju laikā vai pēc studiju pabeigšanas strādās pašvaldībā vai tās izraudzītā darba vietā vismaz piecus gadus pēc studiju programmas pabeigšanas. Ja pretendents nepilda līgumu ar pašvaldību, izmaksātā stipendija ir jāatmaksā pilnā apmērā.

Kvalificētu speciālistu piesaiste nodrošina iedzīvotājiem nepieciešamo pakalpojumu pieejamību Dobeles novadā un veicina uzņēmējdarbības vides uzlabošanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansējums tiks piešķirts atbilstoši pieprasījumu apmēram un pašvaldības kārtējā gada apstiprinātajam budžetam.

Pirms administratīvās reformas līdzīgi saistošie noteikumi bija spēkā Auces novadā. No to stāšanās spēkā līdz teritoriālajai reformai šāda stipendija tika piešķirta vienai medicīnas studentei. Jaunajā Dobeles novadā, šie noteikumi ir paplašināti uz vairāku jomu speciālistiem – ne tikai medicīna, bet arī pedagoģija un citas, lai veicinātu jauno speciālistu vēlmi strādāt mazpilsētās un mazākos pagastos.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.