Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles pilī notiks izglītojošas filmas “Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa stāsts” pirmizrāde

Dobeles novada muzeja ēkā, Dobeles pilī, otrdien, 7.februārī pulksten 17 notiks filmas “Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa stāsts” pirmizrāde, aģentūru LETA informēja Dobeles novada muzeja pārstāve Anete Muceniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Filmas ilgums ir 30 minūtes, tā veidota kā izzinoša mācību filma skolām. Filmā galvenokārt izmantoti materiāli no Dobeles novada muzeja krājuma – fotogrāfijas, dokumenti, kā arī video kadri.

“Dobeles Atbrīvošanas piemineklis ir brīvības, cīņas un uzvaras simbols pār spēkiem, kas brīvību cenšas atņemt. Padomju varas saspridzināts, tas tomēr atjaunots un turpina nest vēl daudznozīmīgāku vēstījumu. Grūtajā ceļā uz pacelšanos, dramatiskajā iznīcināšanas stāstā, sarežģītajā, šķēršļu pilnajā atjaunošanas ceļā pieminekļa liktenī redzam visas Latvijas vēstures stāsta paralēles,” pauda Muceniece.

Video un montāžu veidojis Kaspars Krauze no “Krauze Vision”, scenārija autore ir Undīne Krūze, teksta autores ir Iveta Gudiņa, Baiba Golubeva un Krūze, projektu vadīja ir Muceniece, tekstu ierunājuši Ainārs Ančevskis un Krišjānis Krūze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Filma tapusi ar Dobeles novada pašvaldības atbalstu, Dobeles vēstures biedrībai realizējot projektu.

Pasākumā ieeja ar ielūgumiem.

Foto: Dobeles novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.