Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles PIUAC “Open Lab” – kad sadarbībā rodas iedvesma

Dobeles novada pašvaldības Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā (PIUAC) atrodas koprades – tehnoloģiju telpa “Open Lab,” informē Dobeles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vien kopš 2022. gada novembra datorgrafiķe Elīna Balode pilnvērtīgi darbojas šajās telpās, par kuru pielietojumu vēsta tepat gatavots uzraksts pie durvīm. Iepriekš tehniskās iekārtas bijušas izvietotas vienā telpā un darbošanās nebija tik ērta, atzinīgi novērtējot šeit veikto remontu un paplašinātās telpas, atzīst Elīna. Atskatoties uz pirmsākumiem, viņa stāsta, ka 2016. gadā tapis pirmais projekts – “Nodarbinātība un uzņēmējdarbība bez robežām”, kura īstenošanas gaitā tika iegādātas pirmās iekārtas.

Speciāliste skaidro, ka iekārtas iegādātas ar mērķi amatniekiem, uzņēmējiem, skolēniem, interesentiem iespēju attīstīt un īstenot dažādas savas idejas, radot praktiski pielietojamas lietas. Pēc pirmā īstenotā projekta sekoja citi, kurus realizējot, iegādātas vēl papildu iekārtas. Gadu gaitā īstenoti arī projekti – “Zaļā lauksaimniecība bez robežām”, “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošanai”, “Amatu prasmes tūrisma telpā”. Tagad PIUAC “Open Lab” novada iedzīvotāju ieceru īstenošanai pieejami lāzergravieris, ploteris, foto printeris, 3D printeris, displejs, plakanvirsmas griešanas ploteris, termoprese un interaktīvais displejs, kā arī paplašinātas un labiekārtotas telpas.

Kā PIUAC “Open Lab” pievienotā vērtība tiek uzsvērta – vide jaunu ideju un produktu radīšanai, inovatīvs un atbildīgs kopienas veidotājs, palīgs mārketingā un korporatīvā tēla veidošanā, konsultants informācijas tehnoloģijas resursu izmantošanā, kā arī unikālas tehniskās iespējas ideju izstrādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elīna Balode sarunā vēlreiz un vēlreiz uzsver, ka iespēja iepazīties ar šejienes piedāvājumu ir jebkuram interesentam, piesakoties apmeklējumam “Open Lab”. Topošajiem un esošajiem amatniekiem, skolēniem, studentiem un citiem interesentiem ir iespēja attīstīt savas idejas, radīt jaunus produktu prototipus un uzzināt vairāk par to, ko var izveidot, izmantojot, telpā esošās iekārtas. Elīna akcentē iespēju- šeit atnākot, novērtēt mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās iespējas, piemēram, skolēniem ļaujot izprast nepieciešamību mācīties un apgūto zināšanu pielietošanu praktiski.

“Jāatgādina, ka darbs notiek komandā un ir svarīgi, ka ideju, ar kuru atnāk cilvēks, mēs sadarbībā varam attīstīt tālāk, jo, kopā strādājot, rodas iedvesma un radošas idejas, sasniedzot patiešām labu un reāli pielietojamu rezultātu,” teic datorgrafiķe.

Foto: Dobeles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.