Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles PIUAC vadīs Monta Mantrova

Dobeles novada dome par Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra (PIUAC) vadītāju apstiprinājusi Montu Mantrovu, informē Dobeles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Monta Mantrova Kopš 2012. gada strādājusi SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā” (LLKC) kā Dobeles biroja lauku attīstības konsultante Tērvetes novadā. “Šī bija lieliska pieredze strādāt tur, kur ir Tavas saknes ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem par lauku attīstību. Manā redzeslokā bija gan bērnudārznieki, gan seniori, tomēr lielākoties darbs pagāja sniedzot informāciju par dažādiem semināriem, apmācībām, pieredzes apmaiņu sadarbības un attīstības jomā uzņēmējiem, kā arī, organizējot dažādus pasākumus uzņēmējdarbības jomā,” atzīst pati Monta.

Viņa ir tērvetniece, jau septītajā paaudzē. Monta stāsta: “Vēl joprojām mana vecvectēva zemīti šeit apstrādā man tuvi cilvēki, laikam tāpēc lauki ir tik dziļi sirdī. Pēc Tērvetes pamatskolas beigšanas, par spīti siltam matemātikas skolotājas ieteikumam iet uz vidusskolu, tomēr izvēlējos Rīgā apgūt arodu, vēlāk arī iegūstot ekonomista bakalauru Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Šobrīd ir plāns pabeigt maģistra studijas Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē, studējot Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģiju.”

Tā kā lauku attīstības konsultantu projekts SIA LLKC bija uz laiku, Monta bijusi ļoti pagodināta startēt Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā par uzņēmējdarbības konsultantu. Paralēli lauku attīstības konsultantam, Tērvetē viņa bijusi arī kā uzņēmējdarbības speciālists Tērvetes novadā, kas ļāvis gūt lielisku “ieskrējienu” pašvaldībā un būt starp uzņēmējiem un pašvaldību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PIUAC vadītāja skaidro: “Kopš 2019.gada rudens esot PIUAC uzņēmējdarbības konsultanta krēslā, pavadīti lieli pārmaiņu laiki, kas skāra ikvienu pasaulē- gan atceroties smagos pandēmijas gadus, gan šobrīd esošā kara ietekmi. Mainoties pasaulei, attiecībām, darba formām, 2022.gadā tomēr ir paveikts ļoti daudz, ņemot vērā arī to, ka bija jāiesaistās Ukrainas bēgļu nodarbinātības jautājumā, palīdzot gan uzņēmējiem, gan pašiem ukraiņiem atrast vienam otru.

Liels darbs tika ieguldīts, iedibinot divus konkursus Dobeles novada pašvaldībā- Grantu konkurss jaunajiem uzņēmējiem un godināšanas pasākums Dobeles novada uzņēmējiem, popularizējot labās prakses piemērus uzņēmējdarbībā mūspusē. Lepojoties ar paveikto, nevaru nepieminēt kolēģus gan PIUAC, gan pašvaldībā kopumā.

Pie ikviena projekta strādājam kopīgi, priecājos par izveidojušos sadarbību ar kolēģiem pagastos un citās pašvaldības nodaļās. Skatoties nākotnē, liels darbs priekšā ir saistībā ar centra akreditāciju un mācību programmu licencēšanu, lai varam piedāvāt tās plašam klientu lokam. Noteikti strādāsim pie projektiem, piesaistot līdzekļus ne tikai centra izaugsmei, bet plānojot arī Dobeles Amatu mājas attīstību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā kopš šī gada 1.janvāra strādājam kopā arī ar Dobeles novada Tūrisma informācijas centru, plānojam, kā attīstīt tūrisma jomu novadā. Strādājot kopā, esot uz vien viļņa un domājot par attīstību, iespējams paveikt lielus darbus Dobeles novada attīstības vārdā, kaut tikai strādājot un atbildīgi veicot katrs savu darbu.”

Foto: No Montas Mantrovas personīgā albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.