Dobeles “Tenax” handbolisti – astoņkārtējie Latvijas čempioni

Par astoņkārtējiem Latvijas čempioniem handbolā kļuvis Zemgales reģionālais handbola klubs Dobeles “Tenax”, kas finālsērijā līdz trim uzvarām ar 3–0 pārliecinoši apspēlēja Rīgas “ASK Zemessardze/LSPA” vienību. Pēdējā finālspēlē dobelnieki sagrāva viesus ar rezultātu 41:19.

“Tenax” iepriekš pusfināla sērijā ar 2–0 sakāva Murjāņu Sporta ģimnāziju. Savukārt pirmajā finālmačā Dobelē svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 43:25, turpretim otrajā spēlē, kas notika Rīgā, “Tenax” bija pārāka ar 39:24.

Dobeles Sporta centra hallē notikušo trešo spēli par čempionu trofeju teicami uzsāka tieši dobelnieki, pirmajās 15 minūtēs iegūstot piecu precīzu metienu pārsvaru (7:2). Līdz pirmā puslaika izskaņai “Tenax” gan nespēja būtiski palielināt pārsvaru uz tablo, pārtraukumā dodoties pie rezultāta 16:10. Otrajā jeb noslēdzošajā puslaikā rīdzinieki vairs nespēja izrādīt pienācīgu pretestību. Dobeles komanda 30 minūšu laikā bumbu pretinieku vārtos ieraidīja 25 reizes, kamēr “armijnieki” atbildēja vien ar deviņiem vārtu guvumiem. Līdz ar to Dobeles handbolisti svinēja graujošu uzvaru ar 22 vārtu pārsvaru (41:19), paceļot virs galvas čempionu trofeju.

Par rezultatīvāko spēlētāju “Tenax” rindās kļuva Ņikita Pančenko, kurš realizēja deviņus no desmit metieniem. Vēl čempioniem piecas reizes izcēlās Egils Politers, bet par vieniem vārtiem mazāk bija trim spēlētājiem – Emīlam Kurzemniekam, Ričardam Juzupam, kā arī Nilam Kreicbergam.

Sarunā ar Latvijas Handbola federāciju “Tenax” galvenais treneris Sandris Veršakovs, par spīti pārliecinošai uzvarai, uzsvēra, ka fināli nekad nav viegli: “Tas ir fināls, mēs tam nopietni bijām gatavojušies. Līdz tam bija jāiet smags ceļš visu sezonu. Gatavojāmies visam – aizsardzībai, ātrajiem pretuzbrukumiem, uzbrukumam.” Kā savas komandas galveno trumpi treneris uzskata vairāk līdzvērtīgas maiņas nekā pretiniekiem: “Tas mums ļāva saglabāt augstu spēles tempu.” S.Veršakovs secina, ka ir sanācis labs sezonas noslēgums: “No šīs sezonas līdzi varam paņemt ne tikai zelta medaļas, bet arī to, ka kārtējo reizi pierādījām – ja mēs ļoti gribam, mēs varam sasniegt daudz.”

Pēdējās astoņās pabeigtajās sezonās dobelnieki Latvijas meistarsacīkstēs triumfējuši septiņas reizes, tai skaitā četras reizes pēc kārtas. Lai atkārtotu šobrīd pašmāju titulētākā kluba Rīgas ASK sasniegto, tas ir, 13 titulus, “Tenax” par čempioniem jākļūst vēl piecas reizes.

Teksts: Tomass Neuss-Lucs