Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Drošākais uzņēmuma autoparks 2021” zelta kategorijas apbalvojumi piešķirti 14 uzņēmumiem

Kategorijā “Vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki”  Zelta apbalvojumu saņēmusi SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”.”

Apdrošināšanas sabiedrības “Balta” un Satiksmes ministrijas rīkotajā konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2021” zelta kategorijas apbalvojumi piešķirti 14 uzņēmumiem, informēja konkursa organizatori. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavisam šogad apbalvoti 29 uzņēmumu, valsts un pašvaldību autoparki, kas aktīvi un atbildīgi iesaistās ceļu satiksmes drošības uzlabošanā, kā arī piešķirtas vairākas specbalvas. Tāpat kā pērn, arī šogad svinīgā apbalvošana notika attālināti tiešsaistē un bija skatāma ikvienam interesantam.

Uzņēmumi tika vērtēti četrās kategorijās – pasažieru pārvadātāji, vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki, starptautiskie kravu pārvadātāji, zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki.

Zelta kategorijas apbalvojums piešķirts pasažieru pārvadātājam pašvaldības SIA “Ventspils reiss”. Kategorijā “Vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki”  Zelta apbalvojumu saņēmuši SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, AS “Conexus Baltic Grid”, AS “Delta LV”, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), kā arī AS “Sadales tīkls”, SIA “Schwenk Latvija”;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No starptautiskajiem kravu pārvadātājiem zelta kategorijas apbalvojumu saņēmis SIA “Kreiss”, SIA “Kurbads un Ko” un SIA “Samskip”. Savukārt kategorijā “Zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki” zelta apbalvojumu saņēmis “Latvenergo” koncerns, AS “Rīgas siltums”, VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”.

Pirmo reizi pasniegtas arī konkursa specbalvas. SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” saņēmusi balvu “Straujākais izrāviens” par “LEAN” metožu efektīvu ieviešanu, sistemātiskām autovadītāju apmācībām un modernu risinājumu ieviešanu kvalitatīvas atgriezeniskās saites gūšanai par autovadītāju braukšanu. Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” atzīta par “Ilgtspējīgāko autoparku” par ieguldījumu visās trīs ilgtspējas dimensijās, samazinot savu ietekmi uz vidi, izglītojot vietējo kopienu un rūpējoties par saviem darbiniekiem. Savukārt Satiksmes ministrijas īpašā atzinības balva pasniegta NMPD par tiekšanos uz attīstību un jaunu risinājumu ieviešanu, lai uzlabotu drošību.

Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns pauž, ka, neskatoties uz progresu divdesmit gadu garumā, braukt pa Latvijas ceļiem salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm joprojām ir bīstamāk. Viņš uzsver, ka pat tikai viens bojāgājušais nozīmē daudzas izpostītas dzīves tuviniekiem, un tā ir ļoti augsta cena, ko maksāt par bezatbildīgu braukšanu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tāpēc Latvijas mērķis ir līdz 2030.gadam par 50% samazināt ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitu un gūto nopietno traumu skaitu. Tas ir liels izaicinājums, kas prasīs gan sabiedrības, gan valsts un pašvaldību attieksmes pieejas maiņu, jo drošība uz ceļiem ir atkarīga galvenokārt no satiksmes dalībniekiem un viņu rīcības,” norāda Vectirāns. 

Konkurss “Drošākais uzņēmuma autoparks” iestājas par sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, kuri savā ikdienas darbībā, pārvaldot autoparkus, pierāda, ka tiem patiesi rūp kopējā satiksmes drošība. Tas ietver uzņēmuma iesaisti risku vadībā, cilvēkresursu vadību, uzņēmuma politiku un rīcību attiecībā uz ceļu satiksmes negadījumiem, to uzraudzību un vadību, kā arī autoparku raksturojošo parametru analīzi un tehnisko nodrošinājumu.

Konkursu organizē “Balta” sadarbībā ar Satiksmes ministriju. Gada balvu atbalsta un izpratni par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparku pārvaldi palīdz veicināt Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), SIA “Circle K Latvia”, SIA “SEB līzings”, Latvijas Automoto biedrība (LAMB), AS “Mapon”, SIA “Moller Auto Lidosta Volkswagen centrs”, biedrība “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts” (InCSR), Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa žūrijas priekšsēdētājs un “Balta” Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks norāda, ka konkursā piedalās ne tikai uzņēmumi, kuri autoparka sakārtotības un atbildības līmeņa ziņā var kalpot par piemēru citiem, bet arī uzņēmumi, kuri konkursu izmanto kā iespēju iegūt neatkarīgu ekspertu novērtējumu un vērtīgas idejas uzlabojumiem. 

“Kopumā sniegums gadu no gada aug. Vērtējot konkursa dalībniekus, redzam, ka jaunākiem transportlīdzekļiem uzņēmumu autoparkos arvien pieaug papildu aprīkojuma līmenis, piemēram, avārijas bremzēšanas sistēmas, adaptīvās kruīzkontroles, noparkošanās sensori un atpakaļskata kameras, kas samazina risku iekļūt ceļu satiksmes negadījumos,” pauž Liecinieks, kā pozitīvu uzsverot tendenci, ka arvien vairāk uzņēmumu pievērš uzmanību tam, kā autovadītājs pārvietojas uz ceļa, ar telemātikas ierīču starpniecību sekojot līdzi braukšanas kultūrai, kļūdām un uzlabošanas iespējām, analizējot iespējamos riskus un preventīvi novēršot iespējamību iekļūt ceļu satiksmes negadījumā. 

“Protams, jāuzteic arī tie uzņēmumi, kuri pievērš papildu uzmanību ilgtspējas jautājumiem un rūpējas par to, lai “zaļāks” kļūtu ne tikai autoparks, bet arī darbinieku domāšanas veids,” norāda Liecinieks. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa “Drošākais uzņēmumu autoparks” rīkotāji norāda, ka, raugoties uz komerctransporta segmentu, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, nepietiek tikai ar pareiza braukšanas ātruma izvēli un ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanu. Satiksmes drošībai vienlīdz svarīgs ir gan autoparka transportlīdzekļu tehniskais stāvoklis, gan uzņēmuma attieksme pret savu autovadītāju braukšanas kultūru un apziņa, ka iekļūšana jebkurā satiksmes negadījumā ir risks uzņēmuma reputācijai. Arī autovadītāju braukšanas prasmes un pašsajūta ietekmē viņu reakciju un rīcību uz ceļa. 

Foto: no arhīva/Toms Norde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.