Aicina uz izglītojošu semināru “Melanoma: kā pamanīt, pazīt un ārstēt?”

Lai pievērstu uzmanību melanomas jeb agresīvākā ādas vēža bīstamībai, informētu par agrīnas diagnostikas nozīmi un aktualitātēm ārstēšanā, pacientu atbalsta biedrība "Soli priekšā melanomai" 6. maijā pulksten 16 aicina uz tiešsaistes semināru ZOOM platformā "Melanoma: kā pamanīt, pazīt un ārstēt?"

Īpaši aicināti profesiju pārstāvji, kas ikdienā saskaras ar cilvēka ķermeni – ģimenes ārsti, ārstu palīgi, medicīnas māsas, masieri, podologi, kosmetologi, frizieri, manikīra un pedikīra meistari, peldēšanas un deju treneri u.c. Tāpat aicināti arī melanomas pacienti, viņu tuvinieki, žurnālisti un citi interesenti, informē Olga Valciņa un Sondra Zaļupe, biedrības „Soli priekšā melanomai” dibinātājas.

Ar šo semināru biedrība atklāj 2021. gada Melanomas mēnesi un vēlas panākt svarīgāko – veicināt šīs onkoloģiskās slimības agrīnu atklāšanu, kas vairumā gadījumu ļauj to  sekmīgi uzveikt, informēt par tās ārstēšanu un palielināt katra melanomas pacienta izredzes uz kvalitatīvu dzīvi, uzsver semināra organizatore Olga Valciņa, biedrības "Soli priekšā melanomai" vadītāja.

“Mūsu biedrības galvenās prioritātes ir pacients un uz pierādījumiem balstīta pacientu aizstāvība.
Tieši tāpēc esam aicinājuši Latvijas vadošos ekspertus stāstīt par melanomu un ikvienam dot iespēju uzdot sev svarīgus jautājumus un saņemt atbildes par šo bīstamo slimību,” saka O.Valciņa.

Saskaņā ar jaunākajiem Eiropas ārstu-dermatologu iniciatīvas Euromelanoma 2021 datiem, pašlaik 21% agrīnās stadijas melanomas netiek diagnosticētas pandēmijas atlikto ārsta apmeklējumu dēļ. Arī Latvijā šogad cilvēki daudz biežāk atlikuši došanos pie dermatologa, kas rada bažas par iespējamu melanomas straujāku izplatību.

Par savlaicīgas diagnostikas nozīmi seminārā stāstīs Raimonds Karls, SIA "Derma Clinic Riga" dermatologs. Par melanomas ārstēšanas iespējām informēs dr. med. Simona Doniņa, onkoloģe, ķīmijterapeite, imunoloģe Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. Par melanomas aktualitāti sabiedrībā stāstīs Olga Valciņa, bet Sondra Zaļupe, biedrības "Soli priekšā melanomai" pārstāve, dalīsies ar savu melanomas pacientes pieredzi saskarsmē ar veselības aprūpes un skaistumkopšanas speciālistiem.

Melanoma ir bīstamākā un agresīvākā ādas vēža forma. Ik gadu Latvijā saslimt vidēji 200 cilvēku, bet vidēji 80 cilvēku mirst, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati. Saslimstība visā pasaulē, arī Latvijā, pieaug. Dzīvības glābšanā izšķiroša loma ir agrīnai slimības diagnostikai un pareizai ārstēšanai.

Par dalību seminārā paredzēti 1,7 TIP ģimenes ārstiem. Seminārs saskaņots ar Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienību par TIP piešķiršanu ārstu palīgiem, masieriem, podologiem, kosmētiķiem, kosmetologiem un funkcionāliem speciālistiem. Dalība seminārā ir bez maksas.

Pieteikties dalībai seminārā šeit: https://ej.uz/melanoma_seminars

 Lai pievērstu sabiedrības uzmanību melanomas profilaksei, diagnostikai un ārstēšanai, atzīmējot Starptautisko melanomas mēnesi, šī gada maijā biedrība "Soli priekšā melanomai" jau otro gadu organizē informatīvu un izglītojošu akciju "Balts arī ir skaisti". Tās laikā tiks piedāvātas dzimumzīmju pārbaudes pie dermatologiem visā Latvijā gan bez maksas, gan par  pazeminātu cenu. Pārbaudes veiks ārsti no biedrības izveidotā Baltā saraksta un SIA "Veselības centrs 4" speciālisti. Tāpat plānotas arī citas izglītojošas aktivitātes, par kurām plašāka informācija tiks sniegta maija sākumā.

Saziņai: soliprieksamelanomai@gmail.com

Vairāk informācijas :www.soliprieksamelanomai.lv

Foto: no arhīva un publicitātes

Pievieno komentāru

Dzīvesstils