Dabas muzejā būs skatāma liliju izstāde

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā Rīgā, K. Barona ielā 4,  no 15.jūlija līdz 17.jūlijam norisināsies izstāde "Cēlās lilijas 2021", kurā biedrības "Lilium Balticum" liliju audzētāji plašākai sabiedrībai demonstrēs šī gada sasniegumus, informēja muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe.

Izstādē būs skatāmi vairāki desmiti liliju šķirņu, no kurām lielākā daļa - liliju audzētāju biedrības "Lilium Balticum" selekcionāru devums.

Dažādas krāsas, formas un smaržas - līdzās agrākajos gados izveidotām un iemīļotām liliju šķirnēm, izstādē varēs aplūkot arī jaunumus, piemēram, pildītu ziedu šķirni ‘Roselily Aisha’ ar smaržīgiem baltiem ziediem un zaļu svītriņu. Plaukstot tie atgādina rozi, tāpēc dots nosaukums rožulilijas ‘Roselily’. Īpaši būs izceltas cēlās trompetlilijas, piemēram, šķirne ‘Aglona’ ar smaržīgiem baltiem ziediem un īpaši gariem ziedkātiem.

Kā ierasts, apmeklētāji varēs salīdzināt, kā mainījusies liliju mode, un būs aicināti ar savu vērtējumu piedalīties aptaujā par skaistāko izstādes ziedu. Pēc izstādes tiks noskaidrots, kurš audzētājs iegūs biedrības "Lilium Balticum" ceļojošo kausu par vispopulārāko liliju, sacīja muzeja pārstāve.

Izstādē būs iespēja saņemt zinošu audzētāju konsultācijas par stādīšanu un audzēšanu, kā arī pasūtīt sīpolus.

Izstādes apmeklētājiem jālieto sejas maskas, jāievēro divu metru distance no citiem apmeklētājiem un darbiniekiem, kā arī jāseko muzeja darbinieku un telpās izvietotajiem norādījumiem.

Muzeja darbinieki aicina plānot ierašanos muzejā, ievērojot darba laiku, norēķiniem izmantot maksājumu kartes, kā arī pirms apmeklējuma iepazīties ar aktuālo informāciju muzeja mājaslapā "www.dabasmuzejs.gov.lv". Izstādes apmeklējums bez pieteikšanās. Ekstremālu laikapstākļu dēļ izstāde varot tikt atcelta.


Izstādes darba laiks:

 

15. jūlijā 10.00–19.00

16. un 17. jūlijā 10.00–17.00

 

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Dzīvesstils