Nedēļa prom no “gadžetiem”. Brauciens uz Poliju un Čehiju (FOTO)

Ja vecāki aizņemti darbā un pienācis brīvlaiks, ko gan darīt vieniem mājās? Mūsdienās problēmu nav – var ieslēgt datoru, televizoru, var kaut ko paspēlēt telefonā. Lai brīvlaika nedēļa izvērstos mazāk tehnoloģiska un ja ir iespēja vecākiem atvaļinājumu izvēlēties šajā laikā, jauks variants ir kaut kur doties kopā. Izvēlējāmies salīdzinoši netālu galamērķi, kas arī draudzīgāk maciņam.

Ceļā dodamies otrdienā no rīta. Jau tuvojoties Latvijas–Lietuvas robežai, līst plīkšķēdams un turpina līt visu dienu. Braucot mašīnā, spriežam, kas gan nekait – sēdi siltā auto un priecājies par apkārtni. Nu un tad, ka līst. Lietainā dienā, arī mājās esot, nekur negribas doties un visu dienu noslinko telpās. Pirmajā ceļojuma dienā pamatā sanāk braukt, jo jāšķērso visa Lietuva un jātiek līdz Varšavai, kur rezervēta pirmā naktsmītne, tāpēc draudzīgi vienojamies, ka lietus mūs vispār netraucē. Izklaidējamies, vērojot un apspriežot aiz loga redzamās ainavas. Diskutējam, ko par šādiem laikapstākļiem domā govis, kas gan Lietuvā, gan Polijā vēl ganās laukā. Tur tiešām novērojams krietni vairāk ganāmpulku nekā Latvijā. Daudz redz gotiņas pa vienai, trim, četrām. Pie govju tēmas atgriežamies arī atpakaļceļā, kad Suvalku apkaimē ieraugām pirmos apsnigušos laukus un govis, kas vēl arvien ganās ārā. Spriežam, ka govis mielojas ar zāles smūtiju (zāli savienojumā ar sniegu).
Pirmās dienas pēcpusdienā un vakarā nekas īpašs nav iecerēts, vien paēst un atpūsties pēc brauciena. No rīta plāns doties uz Kopernika zinātnes centru Varšavā, jo šis ir skolēnu brīvlaika ceļojums ar viņiem interesējošiem izklaides elementiem.

Jau centra nosaukums liek mazliet izglītoties un pameklēt papildinformāciju, lai izstāstītu bērniem kaut ko vairāk par Nikolaju Koperniku, kurš plašāk zināms kā viens no heliocentrisma koncepcijas astronomijā pamatlicējiem.

Foto: Agnese Leiburga. Visu rakstu lasiet 8. novembra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Ceļojumi