Jelgavas Latviešu biedrība aicina uz sarunu par valodu

Dzimtās valodas dienas atskaņās Jelgavas Latviešu biedrība otrdien, 30. martā, pulksten 19 aicina uz attālinātu tikšanos ar Latviešu valodas aģentūras galveno lingvisti Evelīnu Zilgalvi, informē biedrības pārstāve Santa Logina.

Lingvistes ikdienas darbs ir daudzveidīgs. Kopā ar kolēģēm viņa ikdienā elektroniski, pa telefonu un klātienē atbild uz neskaitāmiem jautājumiem par pareizrakstību, pareizrunu, gramatiku, leksiku un valodas stilu. Taujātājus interesē, piemēram, kā tad ir pareizi – ārkārtas vai ārkārtējais stāvoklis? Humānais vai humanitārais atbalsts? Iegūt papildu vai papildus finansējumu? Tāpat tiek saņemti jautājumi par pieturzīmju lietojumu.

Latviešu valodas aģentūras lingvistes konsultē arī par citvalodu īpašvārdu atveidi latviešu valodā atbilstoši latviešu literārās valodas normām. Tāpat speciālistes sniedz izziņas par personvārdu rakstījumu latviešu valodā un gatavo lingvistiskos atzinumus un lingvistiskās ekspertīzes – kāda vārda, vārdu savienojuma, teikuma vai teksta fragmenta skaidrojumu no valodas viedokļa, proti, kā tas saprotams attiecīgajā kontekstā.

““Izvēlies darbu, kas tev patīk, un tev nekad nebūs jāstrādā!” Šo pagalam banālo teicienu var attiecināt uz mani. Valodu stundas man šķitušas vienīgās paciešamās vidusskolā, valodas zinātni esmu izvēlējusies studēt un turpinu dzīvot mūžīgās studentes lomā. Valodas izpētē horizonts nepietuvojas nekad,” teic E. Zilgalve.

Pasākuma gaitā būs iespēja lingvistei uzdot jautājumus. Lai šis process ritētu raitāk, interesenti aicināti tos iesūtīt līdz otrdienas vakaram, rakstot uz e-pastu jelgavaslb@gmail.com vai sūtot ziņu biedrības feisbuka lapā.

Pasākums norisināsies “Zoom” platformā. Pieslēgties varēs te:

https://us02web.zoom.us/j/83886195558,

ID – 838 8619 5558.

 

Foto no lingvistes personīgā albuma

 

Pievieno komentāru

Dzīvesstils