LLKC atsāk lauka dienas lopkopībā 1

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), organizējot demonstrējumus tiešsaistē, atsāk lauka dienu pasākumus lopkopības saimniecībās Latvijā, informēja LLKC pārstāvji.

Lauka dienas ir pasākumu kopumus, kura laikā lauksaimnieki, augkopji un citi interesenti tiek iepazīstināti ar dažādiem nozares pētījumiem un to rezultātiem. LLKC lauka dienas lopkopībā tiek rīkotas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam demonstrējumu un informācijas pasākumu ietvaros.

Pirmie no kopumā plānotajiem 16 demonstrējumiem notiks tiešsaistē, norādīja centra pārstāvji. Tika pausts, ka tiklīdz tiks atcelti Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi, pasākumus LLKC aicinās apmeklēt arī klātienē.

LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa minēja, ka interese par lauka dienu pasākumiem ir noturīga. "Tas nozīmē, ka saimnieki aizvien vēlas kļūt informētāki, zinošāki savā nozarē," piebilda Siliņa.

Viņa pauda, ka šogad lauka dienās uzsvars tiks likts uz praktiski pielietojamu informāciju - konkrētos demonstrējumos tapušiem pētījumu datiem, kas sekmēs lauksaimnieku izpratni par videi draudzīgu un saimniecībai izdevīgu dzīvnieku audzēšanu.

Tāpat Siliņa norādīja, ka pērn notikušās lauka dienas lopkopībā kopumā apmeklējuši 660 interesentu, no kuriem 250 tajās piedalījās attālināti.

LLKC norādīja, ka marta demonstrējumos tiks analizēta bioloģiskā piena lopkopība Rožkalnu pagasta zemnieku saimniecībā "Kārkliņi", bet aprīlī - piena lopkopība. Līdztekus maijā tiek plānoti trīs demonstrējumi par zīdītājgovīm, zirgiem un piena lopkopību. Jūnijā paredzēti trīs demonstrējumi - divi par piena lopkopību, viens par jēru audzēšanu. Savukārt jūlija demonstrējumos tiks aplūkota zīdītājgovu un piena lopkopības tematika, augustā uzmanība vērsta uz bioloģisko jēru un gaļas liellopu audzēšanu, bet atlikušajos demonstrējumos septembrī un oktobrī uzmanības centrā paredzēta piena lopkopības tēma.

Informācija par turpmākajiem lauka dienu pasākumiem tiks izziņota LLKC tīmekļvietnē "llkc.lv" divas nedēļas pirms attiecīgā notikuma.

Pasākumi tiek organizēti tiešsaistē, platformā "Zoom".

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

Foto: pixabay

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dzīvesstils