Mājas dzīvnieku reģistrāciju turpmāk Lauksaimniecības datu centrā varēs veikt tikai veterinārārsts

Valdība otrdien apstiprināja grozījumus Veterinārmedicīnas likumā, paredzot, ka turpmāk mājas jeb istabas dzīvnieku reģistrāciju Lauksaimniecības datu centra (LDC) mājas (istabas) dzīvnieku datubāzē veikts tikai un vienīgi praktizējošs veterinārārsts.

Šobrīd Veterinārmedicīnas likums nosaka, ka LDC mājas (istabas) dzīvnieku reģistra datubāzē var veikt gan pie praktizējoša veterinārārsta, gan vietējā pašvaldībā, gan arī izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu "latvija.lv".

Zemkopības ministrijā (ZM) skaidroja, tā kā dzīvnieka īpašniekam ir piedāvātas izvēles iespējas, kādā veidā reģistrēt dzīvnieku datubāzē, vairākos gadījumos dzīvnieks sākotnēji netiek piereģistrēts. Lai efektīvāk risinātu šīs problēmas, grozījumi Veterinārmedicīnas likumā paredz, ka mājas jeb istabas dzīvnieku apzīmē ar mikroshēmu, mājas (istabas) dzīvnieka pasi izsniedz un dzīvnieka pirmreizējo reģistrāciju datubāzē veic tikai un vienīgi praktizējošs veterinārārsts.

Plānots, ka turpmāk portālā "latvija.lv" dzīvnieku īpašniekiem būs jāveic informācijas atjaunošana situācijās, kad nepieciešams reģistrēt mājas jeb istabas dzīvnieka turēšanas vietas maiņu, īpašnieka vai turētāja maiņu, dzīvnieka nāvi, pazušanu vai atrašanu.

Tāpat grozījumi Veterinārmedicīnas likumā paredz, ka turpmāk mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas prasību izpildi uzraudzīs un kontrolēs vietējās pašvaldības atbilstoši to saistošajiem noteikumiem. Tādējādi šis pienākums vairs nebūs jāveic Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD).

Vienlaikus, lai Latvijā būtu iespējams izsekot suņus, kas ievesti no citām valstīm, persona, kas veterinārajā sertifikātā ir norādīta kā suņa saņēmējs, uz sava vārda veiks suņa pirmreizējo reģistrāciju datubāzē. Ja suns pēc tam tiks atsavināts, to nododot citai personai, datubāzē būs jāizdara atzīmi par suņa īpašnieka maiņu.

Situācijās, kad suni, kura pavaddokuments ir pase, Latvijā no citas Eiropas Savienības dalībvalsts ieved suņa īpašnieks, tas suni reģistrēs datubāzē uz sava vārda desmit dienu laikā pēc ievešanas.

ZM informēja, ka patlaban LDC mājas (istabas) dzīvnieku reģistra datubāzē ir reģistrēti 154 753 dzīvnieki, tostarp 147 654 suņi, 6968 kaķi un 109 seski. 

Tāpat pašlaik Latvijā ir reģistrēti 1060 sertificēti praktizējoši veterinārārsti.

Par izmaiņām likumā vēl būs jālemj Saeimai.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Dzīvesstils