Pirmo reizi atzīmēs Valsts valodas dienu

Lai īpaši godātu latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā, svētku, atceres un atzīmējamo dienu kalendārā pēc Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājuma un Saeimas lēmuma šodien pirmo reizi tiks atzīmēta Valsts valodas diena.

Kā informēja Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Ieva Mūrniece, šodienas datums nav izvēlēts nejauši. Viņa atzīmēja, ka 1998.gada 15.oktobrī Satversmes ceturtajā pantā tika nostiprināta valsts konstitucionālā vērtība: "Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda."

Latviešu valodas aģentūra šodien arī noslēdz akciju "Latviešu valoda man ir...", kurā iespējams iesniegt savu vēstījumu vietnē "vards.valoda.lv". Katrs ir aicināts paust pārdomas un atziņas, turpinot apgalvojumu "Latviešu valoda man ir…". 

Mūrniece pauda, ka tā izveidosies latviešu valodas lietotāja domu un atziņu kopums, kas atainos mūsu vērtības, latviešu valodas lietojuma paradumus un attieksmi pret valodu ikdienas situācijās, izglītībā, kultūrā, zinātnē, aizsardzības, veselības un daudzās citās jomās.

Akcijā iesūtītos valodas vērtību stāstus aģentūra apkopos līdz 18.novembrim, Latvijas dzimšanas dienai.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Dzīvesstils