Rundāles pils muzejā pirmoreiz – mārtiņrožu izstāde (FOTO)

No 2. līdz 10. oktobrim Rundāles pils muzejā pirmoreiz apskatāma mārtiņrožu izstāde – ziedi no kolekcionāres Ināras Pētersones dārza, informē Rundāles pils muzeja komunikācijas speciāliste Ilze Kusiņa.

Aizputniece Ināra Pētersone visu mūžu strādājusi par pedagoģi, un jau gandrīz 40 gadus viņas hobijs ir mārtiņrožu audzēšana. Pirmos stādus I. Pētersone mantojusi no savas mammas – tās bijušas vecas šķirnes. Pēc tam saņemts dāvinājums no draudzenes, kura stādus iegādājusies Salaspils Botāniskajā dārzā. Tā atraisījies puķu audzēšanas prieks.

I. Pētersones ģimenes mājas dārzā aptuveni 2500 kvadrātmetros aug pusotrs tūkstotis stādu – vairāk nekā 50 mārtiņrožu šķirņu. Audzētājas kolekcijā ir vismaz desmit veco mārtiņrožu šķirņu, kas mūsdienās ir liels retums.

Izstādes ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt dažādu šķirņu mārtiņrožu ziedus, turklāt 2. oktobrī no pulksten 10 līdz 18 Rundāles pilī viesosies pati ziedu audzētāja un labprāt atbildēs uz interesentu jautājumiem par mārtiņrožu audzēšanu, kopšanu, uzglabāšanu un iegādi.

Izstāde apskatāma bez maksas Rundāles pils 1. stāvā.


Foto: Rundāles pils muzejsPievieno komentāru

Dzīvesstils