Šonedēļ norisinās pirmā Bērnu mentālās veselības nedēļa – “Runā ar mani”

Šonedēļ, no 8. līdz 14. martam, tiešsaistē norisināsies pirmā Bērnu mentālās veselības nedēļa, kurā Latvijā zināmi psihologi, psihoterapeiti un pedagogi izglīto vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informē par palīdzības iespējām Latvijā. Vebinārus un sarunas tiešsaistē vada psiholoģe, psihoterapeite Diāna Zande, pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons, psihiatre Ieva Everte, pedagoģe Līga Bērziņa, klīniskā psiholoģe Kirstīne Balode un citi. Nedēļas notikumos piedalās arī “Centrs Dardedze” un biedrība “Papardes zieds”. “Runā ar mani” organizē biedrība “Debesmanna” un visi notikumi ir bez maksas, informē rīkotāju pārstāve Elza Lāma.

Paralēli tiešsaistes sarunām norisināsies arī citi pasākumi – visu nedēļu “Debesmannas” sociālo tīklu profilos ar videostāstiem dalīsies dzejnieki un rakstnieki, kas atsaukušies reflektēt par savām sajūtām saistībā ar mentālās veselības tēmu. “Runā ar mani” piedalās Dace Vīgante, Laura Vinogradova, Agnese Zarāne, Zane Zusta, Ilze Andresone, Svetlana Amberga, Rute Kārkliņa, Sabīne Košeļeva, Iveta Rēdliha, Vineta Trimalniece, Evija Gulbe, Lilija Berzinska, Inga Pizāne, Jana Egle un Elīna Lāce. Katru vakaru “Debesmanna” profilā “Instagram” uz vecāku jautājumiem atbildēs pieredzējuši speciālisti; savukārt bērni visu nedēļu varēs saņemt bezmaksas konsultācijas, vēršoties pie “Papardes zieds” speciālistiem. Nedēļas noslēgumā ar savu pētījumu par jauniešu mentālās veselības problēmām savā blogā dalīsies arī MSc. psych. Ieva Vītoliņa. 

Bērnu mentālās veselības nedēļas programmas pasākumi:

Ceturtdien, 11.03., pulksten 12.00 norisināsies Valda Meldera saruna ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju, psihoterapeitu Nilu Saksu Konstantinovu “Vai viegli būt jaunam?” par pusaudžu vecuma izaicinājumiem.

Piektdien, 12.03., pulksten 10 Agnese Drunka runās ar psiholoģi Kristīni Balodi par bērna identitātes meklējumiem un seksualitāti dažādos vecumposmos, savukārt pulksten 15 Kristīne Virsnīte vadīs sarunu “Kāpēc “ābols nekrīt tālu no ābeles”?” ar psiholoģi, KBT psihoterapeiti, Mg. art., Dr. psych. Diānu Zandi, iedziļinoties bērna temperamenta tēmā.

Sestdien, 13.03., pulksten 19 sarunā “Pāraprūpe – lāča pakalpojums bērnam” Valdis Melderis izjautās ārstu-psihoterapeitu Artūru Miksonu par helikoptervecāku fenomenu un tā iespaidu uz bērnu.

Svētdien, 14.03., pulksten  17 Bērnu mentālās veselības nedēļa noslēgsies ar pedagoģes Līgas Bērziņas vebināru “Intensīvas emocijas”, kurā ikviens var uzzināt plašāk par emociju regulāciju – par to, kā iemācīties emocijas izprast un vadīt tās. Tiešraide būs pieejama “Debesmannas” un “Uzvedība.lv” "Facebook" lapās.

Savu atbalstu nedēļas norisēs izrādījuši arī Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centrs, kā arī vairāki vecāku un pedagogu blogu autori – Laura Grēviņa (“Pa kluso”),  platforma “Normāli vecāki”, Viktorija Ozola (“Espats.lv”), Dace Rēķe (“Tava valoda”), un Ieva Vītoliņa (“Negaiss prātā”). “Runā ar mani” organizatori saka sirsnīgu paldies dizainerei Kuntī, kas radījusi nedēļas vizuālos risinājumus, un Vitālijam Vinogradovam radošā un tehniskā atbalsta nodrošināšanā.

Visi nedēļas notikumi norisināsies bez maksas un attālināti “Debesmanna” un citu sadarbības partneru “Facebook” un “Instagram” lapu tiešraidēs; visu sarunu ieraksti tiks vēlāk publicēti biedrības mājaslapā.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Dzīvesstils