Vāc parakstus par atkarību izraisošas vielas statusa noteikšanu cukuram 8

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par atkarību izraisošas vielas statusa noteikšanu cukuram.

Iniciatīvas iesniedzēji biedrība "Veselīga Latvija" uzskata, ka, lai nozīmīgi uzlabotu Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokli ilgtermiņā, cita starpā ir būtiski jāsamazina cukura patēriņš uzturā.

Kustība "Veselīga Latvija" aicina iesaistīties ikvienu iedzīvotāju, lai cukura patēriņš Latvijā tiktu samazināts un lai varētu tikt sperti nozīmīgi soļi sabiedrības veselības veicināšanā. Biedrība uzskata, ka jau daudzus gadus ārsti un uztura speciālisti akcentē cukuru kā riska faktoru dažādu hronisku slimību attīstībā. Šīs slimības samazina arī Latvijas iedzīvotāju aktīvās dzīves gadus un vairo agrīnu mirstību no hroniskām slimībām.

Daudzu pētījumu dati liecina, ka cukuram un tā aizvietotājiem ir arī ievērojama loma kvalitatīvas dzīvildzes samazināšanā un dzīves laikā iegūto slimību skaita pieaugumā, uzsvērts iniciatīvā. Cukura patēriņa ietekmi lielā mērā saista tostarp arī ar garīgās veselības sarežģījumiem. Pēdējā desmitgadē veiktie pētījumi liecina, ka cukurs un tā aizvietotāji ir kvalificējami kā atkarību raisoši.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 8

guntis

pārbaudiet galvu idioti /// iebāziet savus pētījumus dziļā pakaļā/// tūktoš gadus cukurs nav nevienam traucējis/// jūs to tagad nopietni/// ilgi domājāt///

pirms mēneša, 2021.10.24 14:34

Tims

Tad jau būs iemesls likt cukuram lielākus nodokļu.Un kā būs ar nātrija glutamātu!

pirms mēneša, 2021.10.24 17:11

vai ?

mēs nepaliekam smieklīgi ar to parakstu vākšanu kur vajag un kur nevajag? Kas to ierosināja, vai vakcinācijas birojs, lai samazinātu saslimstību ar Covid?

pirms mēneša, 2021.10.25 11:19

cilvēks

jāsāk vākt parakstus, lai tos, kas vāc parakstus, oficiāli pasludina par idi otiem

pirms mēneša, 2021.10.25 13:10

cukugailis

75 % visu pārtikas produktu, kas atrodami veikalos, satur cukuru. Mēs esam tik ļoti pieraduši pie cukura, ka vairs nespējam savu dzīvi iedomāties bez tā. Cukurs ļoti negatīvi ietekmē mūsu smadzenes, paātrina novecošanās procesus, veicina liekā svara pieaugumu un sagrauj hormonālo un endokrīnās sistēmas darbību organismā, tāpēc noteikti ir vērts padomāt, vai tiešām mūsu dzīve nav iespējama bez cukura.Zinātnieki ir veikuši virkni eksperimentu, kas ir pierādījuši, ka cukura iedarbība uz smadzenēm ir analoģiska stipro narkotiku (tādu kā kokaīns un heroīns) ietekmei uz cilvēka organismu. Pēc saldumu lietošanas ar spilgti izteiktu garšu cilvēkiem tiek novērts uzbudinājumu stāvoklis, kas ir līdzīgs tam, kas rodas pēc narkotiku lietošanas, tāpēc katrs no mums lielākā vai mazākā mērā ir cukura “narkomāns”.

pirms mēneša, 2021.10.27 19:32

cukurs un heroīns?

pēc tāda raksta var spriest , ka cilvēks kaut ko ir salietojies, bet ne jau cukuru.

pirms mēneša, 2021.10.28 13:46

Redzu

Tikai un vienīgi, uzliks akcīzes nodokli, līdz ar to visu (un tas ir daudz), kas saistīts ar ražošanu, kur izmanto cukuru, būs vienkārši nenopērkams. Katram ir dota iespēja atturēties, nevis visu pārvērst haosā.

pirms mēneša, 2021.10.29 10:03

Dzīvesstils