Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Eiropas eksāmenā iedzīvotāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par ES

Par godu Eiropas dienai no 7.maija līdz 9.maijam norisināsies Eiropas eksāmens, kurā iedzīvotāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību, aģentūru LETA informēja Eiropas kustība Latvijā pārstāve Liene Valdmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas eksāmens notiks tiešsaistē, atverot tīmekļvietni “esmaja.lv”. Tajā aicināts piedalīties ikviens, sākot ar 1.klases skolēniem līdz sirmam vecumam.

Dalībniekam būs jāizvēlas sev atbilstoša vecuma grupa un jāatbild uz 20 jautājumiem, savukārt 1. līdz 3.klases skolēniem būs jāatbild uz desmit jautājumiem.

Pieaugušajiem izvēlei tiks piedāvātas divas grūtības pakāpes – pamata un eksperta līmenis. Dalībnieks varēs izmēģināt spēkus vienā vai abos līmeņos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas eksāmenā katrs dalībnieks piedalās individuāli vienu reizi. Pēc 9.maija plkst.21 dalībnieks e-pastā saņems apliecinājumu par dalību eksāmenā un uzzinās iegūto punktu skaitu.

Eiropas eksāmena uzvarētāja titulu nopelna 20 iespējami īsākā laikā maksimālo punktu skaitu ieguvušie dalībnieki katrā vecuma grupā, taču izlozē par balvām piedalās visi maksimālo punktu skaitu ieguvušie dalībnieki.

Balvas saņem desmit dalībnieki katrā vecuma grupā – kopā tiek izlozētas 60 dāvanu kartes. Piecas aktīvākās Latvijas skolas un piecas aktīvākās klases saņems dāvanu kartes 120 eiro vērtībā sporta inventāra iegādei. Tāpat veselīgu saldumu grozus saņems piecas aktīvākās valsts vai pašvaldības iestādes, uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai dotu iespēju ārvalstu vidusskolēniem un studentiem piedalīties Eiropas eksāmenā, šogad to var kārtot arī angļu valodā. Ukraiņu skolēni Eiropas eksāmenā var piedalīties, pildot atbilstoša vecumposma testu.

Katru gadu aktīvākie Eiropas eksāmena dalībnieki ir skolēni, arī šogad Eiropas eksāmenam ir pieteikušās teju 300 Latvijas skolas, ietverot dalību Eiropas eksāmenā kā nozīmīgu mācību procesa daļu. 2022.gadā Eiropas eksāmenā kopā piedalījās 38 239 dalībnieki.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.