Covid-19 pandēmijas periodā uzņēmēji varēs vienkāršāk pārtraukt kases aparāta lietošanu

Lai mazinātu administratīvo un finansiālo slogu Covid-19 laikā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) piedāvā uzņēmējiem, kuri uz laiku vēlas pārtraukt kases aparāta, kases sistēmas, specializētās ierīces vai iekārtas lietošanu, nokārtot formalitātes vienkāršotā kārtībā, informēja VID.

Uzņēmumi, kas nolēmuši uz laiku pārtraukt kases aparāta lietošanu, nepieciešamības gadījumā var vērsties VID ar lūgumu reģistrēt kases aparāta lietošanas pārtraukšanu uz laiku vismaz uz 30 dienām, iesniegumā norādot konkrētās elektroniskās ierīces un iekārtas uzstādīšanas adresi, šasijas numuru un pievienojot pēdējā izdrukātā Z pārskata kopiju ar reģistrēto "Grand total" vērtību.

VID, pamatojoties uz elektroniskās ierīces vai iekārtas lietotāja iesniegumu, veiks nepieciešamās darbības, lai VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) reģistrētu elektroniskās ierīces un iekārtas lietošanas pārtraukšanu uz laiku, kas ilgāks par 30 dienām.

Savukārt brīdī, kad uzņēmums nolems atsākt kases aparāta lietošanu, pirms tā lietošanas atsākšanas būs jāsniedz informāciju VID nepieciešamo darbību veikšanai, iesniegumā norādot kases aparāta šasijas numuru un secīgo Z pārskatu ar reģistrēto "Grand total" vērtību.

Iesniegumus uzņēmēji var iesniegt EDS, sadaļā "Sarakste ar VID".

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Ekonomika