"Dobeles dzirnavnieka" apgrozījums pērn pieauga par 31,2%

AS "Dobeles dzirnavnieks" pagājušajā gadā strādāja ar 170,14 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 31,2% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 35,3% - līdz 5,68 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka kompānijas finanšu stāvoklis ir stabils un pandēmija "Dobeles dzirnavnieku" nav būtiski ietekmējusi.

Pērn "Dobeles dzirnavnieks" pārstrādāja 288 000 tonnu graudu, kas ir par trim tūkstošiem tonnu vairāk nekā 2019.gadā.

Kompānijas ienākumi pagājušajā gadā galvenokārt gūti no produkcijas eksporta, kas kopumā veidoja 68% no "Dobeles dzirnavnieka" 2020.gada apgrozījuma.

"Dobeles dzirnavnieks" pērn Latvijas tirgū realizēta produkcija 54,061 miljona eiro apmērā, kas ir par 5,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt pārējās Eiropas Savienības valstīs realizēta produkcija 62,526 miljonu eiro apmērā, kas ir par 19,1% vairāk nekā 2019.gadā. Vienlaikus trešajās valstīs "Dobeles dzirnavnieks" 2020.gadā realizēja produkciju 53,553 miljonu eiro apmērā, kas ir pieaugums divas reizes salīdzinājumā ar 2019.gadu.

Tāpat "Dobeles dzirnavnieka" vadība atzīmē, ka pērn kompānijas attīstībā investēti 28,5 miljoni eiro. Cita starpā ekspluatācijā nodota bioloģisko graudu kalte, bioloģisko graudu priekšattīrīšanas un pieņemšanas ēkas, uzstādītas jaunas bioloģisko graudaugu pārslu fasēšanas iekārtas un rekonstruēts elevators bioloģisko graudu uzglabāšanai un dozēšanai.

"Dobeles dzirnavnieka" valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils atzīmēja, ka ir gandarīts, ka, neraugoties uz aizvadītā gada sarežģītajiem apstākļiem un izaicinājumiem, kas saistīti ar izejvielu un darbaspēka izmaksu pieaugumu, kā arī pandēmijas ietekmi, kompānija spēja nodrošināt nepārtrauktu ražošanas procesu un turpināt uzņēmuma stratēģiskās attīstības plānus.

Tāpat viņš minēja, ka kopumā pēdējo piecu gadu laikā "Dobeles dzirnavnieka" attīstībā investēti 72,2 miljoni eiro, kāpinot graudu uzglabāšanas un pārstrādes jaudu, attīstot jaunas produktu ražotnes, kā arī ieviešot dažādus inovatīvus risinājumus.

Pēc vadības ziņojumā teiktā, 2021.gadā "Dobeles dzirnavnieka" attīstībā plānots investēt sešus miljonus eiro. Tostarp šogad plānots sākt jaunu pastas veidu ražošanu.

2019.gadā "Dobeles dzirnavnieks" strādāja ar 129,639 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 11,5% un bij 4,199 miljoni eiro.

Kompānija "Dobeles dzirnavnieks" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,897 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir Igaunijas graudu ražotājs "Tartu Mill". Uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Ekonomika