E-identifikāciju varēs izmantot arī privātā sektora pakalpojumu saņemšanai

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likumā, lai iedzīvotājiem būtu iespēja pilnvērtīgi apliecināt savu identitāti digitālajā vidē, saņemot plašāku e-pakalpojumu klāstu, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Izmaiņas attieksies uz privātā sektora sniegto pakalpojumu saņemšanu, jo līdz šim likums regulēja galvenokārt e-identifikāciju valsts pakalpojumu saņemšanai.

Pieņemtie grozījumi nosaka nacionālā elektroniskās identifikācijas līdzekļa jēdzienu un tā izmantošanu gan publiskā, gan privātā sektora sniegtajos elektroniskajos pakalpojumos.

Izmaiņas dos iespēju fiziskai personai jebkurā e-pakalpojuma pieprasīšanas un saņemšanas posmā e-identifikācijai izmantot valsts nodrošinātu elektroniskās identifikācijas līdzekli, kas iekļauts personas apliecībā jeb eID kartē vai eID kartes mobilajā risinājumā.

Nacionālais elektroniskās identifikācijas līdzeklis uzticamības līmeņa un juridiskā spēka ziņā būs līdzvērtīgs personu apliecinoša dokumenta uzrādīšanai klātienē, uzsvēra Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

"Šis izmaiņas ne vien paver jaunas iespējas komersantiem un viņu klientiem, bet tas arī veicina Latvijā modernas dzīves telpas izveidi, pilnvērtīgi izmantojot mūsdienu tehnoloģijas. Ar šiem grozījumiem normatīvo aktu līmenī tiks nostiprināts viens universāls valsts nodrošināts nacionālais elektroniskās identifikācijas līdzeklis, kas iekļauts eID kartē un eID kartes mobilajā risinājumā," skaidroja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).

Grozījumi Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likumā stāsies spēkā šī gada 1.decembrī.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Ekonomika