Ja dzīvojat ārvalstī, bet vēlaties atgriezties Latvijā, piedalieties NVA EURES vebināros “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?”

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) darba mobilitātes konsultanti, sākot ar martu, ik mēnesi ”Zoom” platformā rīkos vebinārus “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?”, lai mūsu valsts piederīgajiem, kuri dzīvo ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijā, sniegtu detalizētāku informāciju par nodarbinātības iespējām Latvijā, izskaidrotu, kādas formalitātes jākārto ārvalstī, pirms izbraukšanas, un Latvijā, atgriežoties, un kādu atbalstu un pakalpojumus piedāvā NVA un EURES.

2021.gada pirmajā pusgadā tiešsaistes platformā “Zoom” norisināsies četri NVA un EURES vebināri “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?: 2. martā, 13. aprīlī, 11. maijā un 8. jūnijā no pulksten 16.00 līdz 17.00 pēc Latvijas laika, informē NVA.

Lai reģistrētos dalībai vebināros, jāizvēlas Jums ērtākais datums un jāaizpilda pieteikšanās anketa:

 

•            02.03.2021. https://forms.gle/ZZMStTe9BhaFaugg7

•            13.04.2021. https://forms.gle/XfgrYbqQf4Zm9nu96

•            11.05.2021. https://forms.gle/Wfj4GKHVEKgx7Ga26

•            08.06.2021. https://forms.gle/gSuT6QDDEP9cCfX27

 

Pievienoties “Zoom” platformai Jūs varēsiet vebināra norises dienā, uzklikšķinot uz saites, kas tiks nosūtīta reģistrētajiem  dalībniekiem. Lai piedalītos vebinārā, Jums būs nepieciešams vien dators vai viedtālrunis ar interneta pieslēgumu. Austiņas ar mikrofonu un webkamera nav obligāta. Jautājumus varēsiet uzdot “Zoom” platformas čatā.

ESF projekta “EURES tīkla darbība Latvijā” vadītāja Līga Baufale: “Latvijas valstspiederīgajiem, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs, bet apsver iespēju vai arī jau ir nolēmuši atgriezties Latvijā, ir ļoti svarīgi būt informētiem par darba tirgus situāciju un darba iespējām Latvijā, kā arī par rīcībām, kas jāveic atgriežoties. Piemērota darba atrašana Latvijā un ar pārcelšanos saistītu visu nepieciešamo dokumentu secīga, savlaicīga un pareiza noformēšana ir veiksmīgas atgriešanās priekšnosacījumi.  NVA EURES vebināru dalībnieki varēs ne vien saņemt padomus, kā jārīkojas, pārceļoties, un iegūt aktuālo informāciju par darba iespējām un dzīves apstākļiem Latvijā, bet arī dalīties ar citiem potenciālajiem remigrantiem un viņu ģimenēm savā pieredzē, kas gūta, risinot ar pārcelšanos saistītus jautājumus. Ja Jūs plānojat atgriezties Latvijā, aicinu reģistrēties un piedalīties NVA EURES vebināros “Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?””. 

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam.

Ja Jums ir papildu jautājumi par darba iespējām Latvijā, sociālo aizsardzību (ģimenes pabalsti, bezdarbnieka pabalsts un tā eksports u.c.) vai starpvalstu nodokļu samaksu, NVA aicina sazināties ar NVA EURES konsultantiem.

Mājaslapa: www.nva.gov.lv/eures

E-pasts: eures@nva.gov.lv

Facebook: www.facebook.com/eureslatvia/

Linkedin: www.linkedin.com/company/eures-latvia

Piektdienās no pulksten 13.00 līdz 15.00 EURES čats:

https://ec.europa.eu/eures/public/chat-with-eures-advisers

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Ekonomika