Latvijas apdrošināšanas kompāniju peļņa pirmajā ceturksnī sasniegusi 10,395 miljonus eiro

Latvijas apdrošināšanas kompānijas šogad pirmajā ceturksnī strādājušas ar peļņu 10,395 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem 2020.gada attiecīgajā periodā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotie dati.

Tostarp Latvijas riska apdrošināšanas kompānijas 2021.gada pirmajā ceturksnī strādājušas ar peļņu 4,555 miljonu eiro apmērā, kas ir par 42% mazāk nekā 2020.gada pirmajā ceturksnī, bet Latvijas dzīvības apdrošinātāji strādājuši ar peļņu 5,84 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem pērn attiecīgajā periodā.

Pēc komisijas datiem, Latvijas riska apdrošināšanas sabiedrībām apdrošināšana šogad pirmajā ceturksnī nesusi peļņu 4,462 miljonu eiro apmērā pretstatā 7,581 miljonam eiro pērn attiecīgajā periodā. Savukārt Latvijas dzīvības apdrošināšanas sabiedrības no apdrošināšanas šogad pirmajos trijos mēnešos cietušas zaudējumus 10,45 miljonu eiro apmērā pretstatā 39,163 miljonu eiro peļņai pērn pirmajā ceturksnī.

2020.gada pirmajā ceturksnī Latvijas apdrošināšanas kompānijas kopumā cieta zaudējumus 3,519 miljonu eiro apmērā, tostarp riska apdrošinātāju peļņa bija 7,851 miljons eiro, bet dzīvības apdrošinātāju zaudējumi bija 11,37 miljoni eiro.

Latvijā 2021.gada marta beigās bija četras riska apdrošināšanas sabiedrības - "Balta", "Baltijas apdrošināšanas nams", "Balcia Insurance SE" un "BTA Baltic Insurance Company", kā arī divas dzīvības apdrošināšanas kompānijas - "SEB Life and Pension Baltic SE" un "CBL Life". Tāpat Latvijā darbojās septiņas ārvalstu riska apdrošinātāju filiāles un četras ārvalstu dzīvības apdrošinātāju filiāles.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Ekonomika