LLKC konkursā "Laukiem būt!" iesniegti 59 biznesa plāni

Ar 58 dalībnieku iesniegtiem 59 biznesa plāniem noslēgusies jauniešu pieteikšanās konkursam "Laukiem būt!", stāstīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC).

Biznesa plāni iesniegti trīs kategorijās - kategorijā "Lauksaimniecības un lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana" iesniegtas 20 biznesa idejas, kategorijā "Nelauksaimnieciskā darbība laukos - pakalpojumu sniegšana" iesniegtas 22 biznesa idejas, savukārt kategorijā "Nelauksaimnieciskā darbība laukos - ražošana" iesniegtas 17 biznesa idejas.

LLKC pauda, ka visvairāk ideju saņemts no jauniešiem Vidzemē, kur iesniegta 21 ideja, tad ar 14 jaunām biznesa idejām seko Kurzeme un Zemgale, savukārt Latgalē pieteiktas 10 biznesa idejas.

"Iesniegtajos pieteikumos vērojams dažādu pakalpojumu piedāvājuma pieaugums, kas ir lielisks veids, kā dzīvot un strādāt laukos, ja nav pieejamas lielas zemes platības," norādīja LLKC pārstāvji. Turklāt iesniegto biznesa ideju vidū dominē tūrisma pakalpojumi, piemēram, jaunu naktsmītņu izveide, kā arī aktīvās atpūtas iespējas un ar dažādiem saimnieciskajiem pakalpojumiem saistīti projekti.

LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja Baiba Gulbe stāstīja, ka "lielākais prieks, ka šogad ir ļoti bagātīgs ideju skaits lauksaimniecības kategorijā. Tajā pārstāvētās idejas saistītas gan ar dzīvnieku un putnu audzēšanu, gan ar augu audzēšanu - mikrozaļumi, ārstniecības augi, paprika un baklažāni, ogu audzēšana un pārstrāde."

Viņa klāstīja, ka pērn visvairāk ideju bijušas biškopības nozarē, bet šogad šajā jomā pieteikta viena ideja. Savukārt ar inovācijām izceļas ražotāji, starp kuru idejām ir gan interjera priekšmeti un mēbeles, gan apģērbs, skulptūras un dažādas rotaļlietas bērniem.

LLKC norādīja, ka, ņemot vērā Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, pirmo reizi konkursa vēsturē dalībniekiem bija jāsagatavo īss video, kurā dalībnieki pastāsta par sevi un savu biznesa ideju. Savukārt video, kopā ar iesniegtajiem biznesa plāniem, žūrija vērtēs attālināti.

Konkursa žūrija pieteikumus izskatīs līdz 22.februārim, savukārt fināla dalībnieki tiks paziņoti 27.februārī. Plānots, ka "Laukiem būt!" konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 5.martā.

Konkursa kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro.

LLKC organizētais konkurss "Laukiem būt!" notiek devīto gadu. Dalībai konkursā varēja pieteikties ikviens jaunietis, kurš pasākuma "Laukiem būt!" ietvaros pērn piedalījās piecu dienu mācību kursos. Konkursa "Laukiem būt!" atbalstītājs ir "Valsts attīstības finanšu institūcija "Altum"", kas kopā ar LLKC piedalās apmācību procesā un konkursa žūrijā.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Ekonomika