Mērnieks būs vajadzīgs vienmēr

Uzņēmums “Ģeometrs” 25 gadu jubileju sagaida ar Latvijā pirmo privāto pastāvīgās globālās pozicionēšanas bāzes staciju, kuru atļauts izmantot mērniecībā. Uzņēmuma valdes loceklis Andris Mazkalniņš uzsver, ka precizitāte un atbildības sajūta ir katra mērnieka svarīgākās īpašības.

– Mērniecības uzņēmumam 25 gadi ir daudz vai maz?
Tas ir daudz, ja ņemam vērā to, ka arī citās nozarēs reti kurai privātai firmai vecums ieiet trešajā desmitā. Mērniecībā pamatā tie, kas ir izveidojušies, strādā. Ir, protams, atbirums, bet lielās un vidējās firmas, kas dibinājušās 90. gadu sākumā, kādas desmit vai divdesmit Latvijā joprojām esam. Katrai ir sava niša. Mēs Latvijas mērogā mērniecībā uzskatām sevi par vidēju uzņēmumu, kam ir iespējas uzņemties lielākus objektus. Ziedu laikos bijām ap divdesmit darbinieku, tagad esam zem desmit.

– Mērniecība droši vien ir tāda mūžīgā lieta, tā nekad nezaudēs aktualitāti
Jā. Man bieži draugi un radi jautā – kad tad beigsies tā mērniecība? Jūs taču visu esat samērījuši! Tas ir nebeidzamais stāsts, jau kopš Romas impērijas. Kamēr ir īpašums un cilvēks kaut ko grib celt, rekonstruēt, tikmēr ir vajadzīgs mērnieks. Vai sākumā risinot robežjautājumus, vai pēc tam strādājot pie topogrāfiskā plāna, kur arhitekts iezīmē ēku. Tālāk mērnieks sprauž asis un kontrolē būvniecību, pēc tam būve tiek nodota ekspluatācijā, kad mērnieks fiksē, kur tā uzbūvēta, kā arī piefiksē visas komunikācijas, kas ir ieraktas. Es kādreiz saku: ja jūs redzat uz ielas mērnieku, tas nozīmē, ka pēc laika tur būs kāda būve vai tiks rekonstruēts ceļš. Mērniekiem parasti ir darbs pirms visiem lielajiem projektiem.

Visu interviju lasiet 28.janvāra “Zemgales Ziņās”

Foto: no personīgā albuma

Pievieno komentāru

Ekonomika