Noskaidroti konkursa "Laukiem būt!" finālisti

Noskaidroti Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotā konkursa "Laukiem būt!" finālisti,  informēja LLKC pārstāvji.

Finālā, kas notiks 5.martā, iekļuvuši 18 no kopumā konkursā pieteiktajām 59 biznesa idejām, kas tiks vērtētas trīs kategorijās - "Lauksaimniecība un pārstrāde", "Nelauksaimniecība - pakalpojumi" un "Ražošana".

Kategorijā "Lauksaimniecība un pārstrāde" finālam izvirzīts Ingars Bumburs ar projektu "Cidoniju audzēšana, pārstrāde", Kaspara Bērziņa projekts "Ķiploki ar pievienoto vērtību", Gunta Žagare ar projektu "Ķiploku pārstrāde", Gundegas Ukstiņas projekts "Ukstiņu pīnes", Elīnas Kalniņas "BIO oga" un Baibas Ūbeles "Piemājas saimniecība "Raibās Čiepas"".

Savukārt kategorijā "Nelauksaimniecība - pakalpojumi" izvirzīts Jēkabs Maulvurfs ar projektu "Metālapstrādes darbnīca", Renāte Bērante un viņas projekts "Bērnu grāmata "Kur es biju, kad es nebiju", Stāsti par MONTI", Sabīnes Sniedzītes "Sāls istaba "Tavai veselībai"", Kristas Artas Grodnes "Meža atpūtas namiņi "Zīle" un "Paparde"", Augusts Vilemsons un viņa projekts "EcoCross - videi draudzīgs motosports", kā arī Anita Hanzena ar projektu "Ģimenei draudzīgs ogu dārzs SIA "Salaspils mellenes"".

Tāpat finālam izvirzīta Renāte Bērante ar projektu "Fotogēniski svētku apģērbi mazām meitenēm", Zane Lindberga un "Mazais novadnieks", Krista Alksne ar "Putlāču biokamīni", Kitija Granta ar "Krūze "Matild"", Gatis Lasmanis ar "Rotaļu dīvāns "Alexy"" un Egija Kliesmete ar projektu "Bērnu zīmola "CIBRIC" attīstība", kas tiks vērtēti kategorijā "Ražošana".

LLKC Ekonomikas nodaļas vadītāja Santa Pāvila pauda, ka šogad jauniešu biznesa idejās izteikti dominēja ļoti praktiskas ieceres, kas orientētas uz reālām cilvēku ikdienas vajadzībām, ar uzsvaru uz veselīgu un videi draudzīgi ražotu pārtiku.

"Nedaudz pārsteidza ķiploku projektu popularitāte, bet, kamēr vēl nespējam nodrošināt vietējo tirgu ar Latvijā audzētiem ķiplokiem un to pārstrādes produktiem, tā ir perspektīva nozare," piebilda Pāvila.

"Valsts attīstības finanšu institūcijas "Altum"" Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla minēja, ka konkurss ir kļuvis par noteiktas kvalitātes zīmolu, kurā startēt uzdrošinās ne visi jaunieši, kas piedalījušies pērn organizētajās mācībās. Viņa uzsvēra, ka "tie, kas piedalās, ir tiešām mērķtiecīgi, ko apliecina fakts, ka daudzi no viņiem jau meklējuši un saņēmuši atbalstu arī LEADER projektos un biznesa inkubatoros."

Jau ziņots, ka LLKC organizētais konkurss "Laukiem būt!" notiek devīto gadu. Dalībai konkursā varēja pieteikties ikviens jaunietis, kurš pasākuma "Laukiem būt!" ietvaros pērn piedalījās piecu dienu mācību kursos. Konkursa "Laukiem būt!" atbalstītājs ir "Altum", kas kopā ar LLKC piedalās apmācību procesā un konkursa žūrijā.

Konkursa kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Ekonomika