NVA reģistrēto brīvo darbavietu skaits gada laikā sarucis vairāk nekā uz pusi

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrēto brīvo darbavietu skaits pēdējā gada laikā ir sarucis vairāk nekā uz pusi, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja NVA direktore Evita Simsone.

Pēc viņas teiktā, aptuveni pirms gada, kas Latvijā sākās Covid-19 pandēmija, NVA bija reģistrēti vairāk nekā 30 000 darbavietu, bet tagad šis skaits ir sarucis vairāk nekā uz pusi, tādējādi konkurence uz vakancēm ir būtiski pieaugusi pretstatā pirms tam novērotajam darbinieku trūkumam.

Vaicāta, vai darba devēji šo situāciju neizmanto algas samazināšanai, Simsone atbildēja noraidoši. Pēc viņas teiktā, darba samaksa ir palikusi nemainīga vai pat drīzāk nedaudz augusi. "Darba algu pieaugums nav straujš, bet nav arī kritums," komentēja NVA vadītāja.

Tikmēr vairākās jomās patlaban esot novērojams liels darbinieku trūkums, piemēram, būvniecībā, transporta un loģistikas nozarē, apstrādes rūpniecība, kā arī informācijas tehnoloģiju nozarē, iekšlietu jomā un finanšu sektorā.

Simsone vērtēja, ka kopumā bezdarba situācija Latvijā ir ļoti stabila, tomēr vienlaikus viņa aicināja "neieslīgt pašapmierinātībā" un gatavoties pārmaiņām, ar kurām darba tirgus saskarsies, Covid-19 krīzei beidzoties.

Latvijā šogad februāra beigās reģistrētā bezdarba līmenis sasniedzis 8,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina NVA informācija.

2021.gada februāra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 74 494 bezdarbnieki, kas ir par 1882 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 72 612 bezdarbnieki.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis februāra beigās joprojām bija Rīgas reģionā - 6,1%, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā - 16,5%, otro mēnesi pēc kārtas uzrādot straujāko pieaugumu starp reģioniem mēneša laikā, - par 0,5 procentpunktiem.

Zemgalē reģistrētā bezdarba līmenis februārī pieaudzis par 0,2 procentpunktiem, mēneša beigās sasniedzot 8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, Vidzemē reģistrētā bezdarba līmenis kāpis par 0,3 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot 8,3%, bet Kurzemē reģistrētā bezdarba līmenis audzis par 0,4 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot 9% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis februārī nav mainījies, saglabājoties 5,9% apmērā no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Šogad janvāra beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Savukārt 2020.gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Pagājušajā gadā Latvijā augstākais bezdarba līmenis bija jūnija un jūlija beigās - 8,6%.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Ekonomika