Oktobrī jau desmito reizi notiks mācības "Laukiem būt!" 1

Oktobra vidū jau desmito reizi notiks ikgadējās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) organizētās mācības "Laukiem būt!", informēja LLKC.

Mācību mērķis ir atbalstīt gados jaunu cilvēku uzņēmējdarbības uzsākšanu lauku teritorijās, sniedzot iespēju iegūt ar uzņēmējdarbību saistītas zināšanas, apmeklējot intensīvu mācību kursu, un iespēju iegūt naudas balvu, ko var izmantot biznesa idejas īstenošanai, piedaloties jauno uzņēmēju konkursā.

Mācībās var piedalīties visi interesenti vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kuri savu ideju vēlas īstenot lauku reģionos.

Atbilstoši edpidemioloģiskajai situācijai valstī, šogad mācības plānotas gan klātienē, gan neklātienē septiņu dienu garumā. Tostarp tiek plānota viena informatīvā diena, piecas mācību dienas, kā arī noslēguma prezentāciju diena.

Informatīvā diena notiks 26 LLKC birojos visā Latvijā un tai iespējams pieteikties līdz 14.oktobrim.

Absolvējot piecu dienu mācību kursu, dalībnieki saņems sertifikātu, kas būs kā ceļazīme dalībai konkursā un cīņai par naudas balvām savas idejas īstenošanai. Konkurss notiks 2022.gada pirmajā ceturksnī.

Kā norāda LLKC, līdz šim "Laukiem būt!" piedalījušies 1942 jaunieši, savukārt konkursā startējuši 513 jaunieši.

"Laukiem būt!" mācības tiek organizētas Valsts Lauku tīkla aktivitātē "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai".

Jau ziņots, ka iepriekšējā konkursā "Laukiem būt!" balvas ieguvuši projekti cidoniju audzēšanā, bērnu grāmatu veidošanā un rotaļu dīvāna radīšanā.

No kopumā 59 biznesa idejām, kas tika pieteiktas konkursā "Laukiem būt!", finālā iekļuva 18 idejas lauksaimniecības un pārstrādes, nelauksaimniecības - pakalpojumu, kā arī ražošanas kategorijās.

Kategorijā "Lauksaimniecība un pārstrāde" galveno balvu ieguvis Ingars Bumburs un viņa izstrādātais projekts cidoniju audzēšanai un pārstrādei. Kategorijā "Nelauksaimniecība - pakalpojumi" pirmo vietu izcīnījusi Renāte Bērante ar projektu "Kur es biju, kad es nebiju".Savukārt kategorijā "Ražošana" pirmā vieta piešķirta Gatim Lasmanim un viņa izstrādātajam rotaļu dīvānam "Alexy".

LLKC konkursa "Laukiem būt!" kopējais balvu fonds bija 20 000 eiro, kur pirmajai vietai katrā kategorijā piešķirti 2600 eiro, otrajai vietai 1600 eiro, trešajai - 1200 eiro, ceturtajai vietai 800 eiro, savukārt piektās un sestās vietas ieguvējiem piešķirta naudas balva 150 eiro apmērā.

LLKC darbojas kopš 1991.gada. Tā mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ekonomika