Pārtikas uzņēmums "HKScan Latvia" pērn izmantojis tikai atjaunojamo elektroenerģiju

Pārtikas uzņēmums "HKScan Latvia", kas strādā ar zīmoliem "Rīgas miesnieks", "Rakvere" un "Jelgava", pērn izmantojis tikai atjaunojamo elektroenerģiju, informē kompānijas pārstāvji.

Tādējādi "HKScan Latvia" samazinājis oglekļa emisijas par teju 2000 tonnām.

Kompānijas pārstāvji pauda, ka uzņēmumam ir izsniegts "EECS RES-GO" sertifikāts, kas pierāda, ka izmantotā elektroenerģija ir pilnībā ražota no atjaunojamiem energoresursiem.

"HKScan Latvia" pārdošanas direktors Heino Lapiņš skaidroja, ka pāreja uz atjaunojamās enerģijas izmantošanu īstenota saskaņā ar visa "HKScan" koncerna stratēģiju, kuras mērķis ir samazināt grupas uzņēmumu ietekmi uz apkārtējo vidi un nodrošināt ilglaicīgu attīstību. "Mūsu izvēle dod arī priekšrocības eksporta tirgos, kur aizvien vairāk esošajiem un jaunajiem partneriem ir svarīgi, ka tie sadarbojas ar uzņēmumu, kas domā, kā minimizēt ietekmi uz vidi, un veic pasākumus oglekļa emisiju samazināšanā," sacīja Lapiņš.

"HKScan" vides darba pamatā ir klimata ietekmes samazināšana, enerģijas un ūdens izmantošanas efektivitātes uzlabošana, materiālu efektivitātes un videi nekaitīga iepakojuma pielietošanas veicināšana. "HKScan" ir izvirzījis mērķi līdz 2025.gada beigām savai rūpnieciskajai ražošanai nodrošināt oglekļa neitralitāti un līdz 2040.gada beigām - sasniegt oglekļa neitralitāti visos pārtikas ražošanas ķēdes posmos - no dzīvnieku audzēšanas līdz nonākšanai pie patērētājiem.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "HKScan Latvia" apgrozījums 2019.gadā bija 43,414 miljoni eiro, kas ir par 12,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi bija 394 342 eiro pretēji peļņai gadu iepriekš.

"HKScan Latvia" ir dibināts 1992.gadā, un kopš 1998.gada kompānija ietilpst "HKScan" grupā. Kompānijas pamatkapitāls ir 2,214 miljoni eiro. "HKScan" ir viena no lielākajām pārtikas produktu ražošanas kompānijām Ziemeļvalstīs un ietver gaļas pārstrādes uzņēmumus Somijā, Zviedrijā, Dānijā un Baltijas valstīs.

 Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Ekonomika