"PET Baltija" apgrozījums pērn saruka par 4%

"Eco Baltia grupas" PET pudeļu pārstrādes uzņēmums AS "PET Baltija" pagājušajā gadā strādāja ar 35,718 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi sasniedza 919 911 tūkstošus eiro pretstatā peļņai 2019.gadā, liecina informācija "Firmas.lv".

Kā norādīts uzņēmuma gada pārskata vadība ziņojumā - tā kā "PET Baltija" eksports veido gandrīz 100% no saražotās produkcijas, kompānijas darbību pagājušajā gadā ietekmējuši notikumi starptautiskajos tirgos. Tostarp Covid-19 pandēmija, naftas cenu kritums, kā arī noslēgtais tirdzniecības līgums starp ASV un Ķīnu, kā rezultātā Eiropas tirgos būtiski palielinājās polietilēntereftalāta (PET) izejvielu piedāvājums, tādējādi samazinot kopējo PET otrreizējo izejvielu cenu starptautiskā mērogā.

Vienlaikus "PET Baltija" 2020.gadā pārstrādāja uzņēmuma vēsturē lielāko apjomu PET pudeļu - 46 993 tonnas PET pudeļu, kas ir par 15% vairāk nekā 2019.gadā, kad sabiedrība pārstrādāja 40 895 tonnas. Tomēr kopējā situācija pasaulē, tostarp pirmreizējo izejvielu cenu samazināšanās, transporta pakalpojumu izmaksu pieaugums un citi ietekmējoši faktori, viesuši izmaiņas arī uzņēmuma peļņas rādītājos.

Lai mazinātu pandēmijas radītās sekas, kompānija pārskata gadā pieteicās uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu darbaspēka atalgojumam eksportējošiem uzņēmumiem Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai un saņēma to 277 054 eiro apmērā.

Kā pauž uzņēmuma vadība, "PET Baltija" arī 2021.gadā turpinās savu stratēģisko attīstību, tādējādi nostiprinot konkurētspēju starptautiskajos tirgos, kā arī iespēju robežās paplašinot savas pozīcijas kā pārstrādes uzņēmumam Baltijas mērogā. Turpmākās attīstības gaitā plānots veikt investīcijas kompānijas procesu uzlabošanā un efektivitātes paaugstināšanā, tostarp jaunās tehnoloģijās, kā arī esošo pilnveidošanā.

Uzņēmums šajā gadā plāno veikt tehnoloģiskus uzlabojumus, kas sniegs iespēju pārstrādāt vēl lielāku iepirkto otrreizējo polimēra materiālu īpatsvaru, pēc iespējas lielāku to daļu atgriežot atkārtotā apritē. Sabiedrība plāno investēt arī iekārtās, kas ļaus palielināt ražošanas jaudas, kā arī

nodrošinās iespēju ražot kvalitatīvāku produkciju ar augstāku pievienoto vērtību.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "PET Baltija" 2019.gadā strādāja ar 37,222 miljonu eiro apgrozījum un 164 116 eiro peļņu.

Kompānija reģistrēta 2003.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 6,82 miljoni eiro. "PET Baltija", pārstrādājot PET pudeles, ražo otrreizējās izejvielas - pārslas un granulas.

"Eco Baltia grupā" ietilpst vides apsaimniekošanas, otrreizējo izejvielu savākšanas un izlietotā iepakojuma pārstrādes uzņēmumi - "Latvijas zaļais punkts", "Eco Baltia vide", "Eko Kurzeme", "Jumis", "PET Baltija", "Nordic Plast" un "Eco Teh Baltia".

Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Ekonomika