Plastmasas cauruļu ražotāja "Evopipes" apgrozījums pērn audzis par 9%

Plastmasas cauruļu ražotāja SIA "Evopipes" apgrozījums pagājušajā gadā bija 31,199 miljoni eiro, kas ir par 9% vairāk nekā 2018.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa auga par 22,5% un sasniedza 1,855 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pārdošanas apmēri Latvijā pērn pieauga par 18% - no 10,517 miljoniem eiro 2018.gadā līdz 12,4 miljoniem eiro pērn, kas būtiski pārsniedza uzņēmuma prognozes. Tas skaidrots ar būtisku būvniecības un ūdenssaimniecības attīstības projektu apmēra pieaugumu.

Savukārt kompānijas eksporta apmērs pērn audzis par 3,9% - no 18,098 miljoniem eiro 2018.gadā līdz 18,8 miljoniem eiro pērn. Eksportā 96% veido Baltijas un Skandināvijas valstis, 2% - Beniluksa valstis, bet vēl 2% produkcijas tiek eksportēti uz Krievijas Kaļiņingradas apgabalu un Ukrainu.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn pieņemts lēmums par divu jaunu ražošanas līniju iegādi, kopumā investējot divus miljonus eiro. Tāpat pagājušā gada nogalē pieņemts lēmums palielināt ražošanas kapacitāti visvairāk noslogotajām ražošanas līnijām.

Jautāts par Covid-19 pandēmijas ietekmi uz uzņēmuma darbību, "Evopipes" valdes priekšsēdētājs Edgars Viļķins pavēstīja, ka plastmasas izstrādājumu ražošanā Covid-19 ietekme nebija tik būtiska kā dažās citās apstrādes rūpniecības nozarēs, īpaši tajās, kuras saistītas ar komplektējošo detaļu ražošanu.

Viļķins informēja, ka "Evopipes" pārdošanas apmēru kopējais samazinājums 2020.gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2019.gada otro ceturksni bija aptuveni 5%.

"Salīdzinot pa tirgiem, liela Covid-19 ietekme bija redzama Lietuvā un Dānijā, kā arī mazliet Igaunijā. Šajos tirgos ietekme bija ļoti būtiska. Savukārt citos tirgos, īpaši Zviedrijā, pārdošanas apmēri pieauga. Kopumā, vidēji salīdzinot datus, kritums bija 5%," skaidroja Viļķins.

Atšķirībā no pārdošanas rādītājiem, izejvielu piegādēs pandēmijas laikā uzņēmums ar problēmām nesaskārās. Patlaban situācija ir normalizējusies, pašreiz Covid -19 ierobežojumi un ietekme vairs nav tieši attiecināmi uz noieta apmēriem, piebilda Viļķins.

2018.gadā "Evopipes" strādāja ar 28,616 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,514 miljonu eiro peļņu.

"Evopipes" reģistrēts 2005.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 12,92 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Apvienotās Karalistes uzņēmums "Radius Group Holdings", bet patiesā labuma guvējs ir Krievijas pilsonis Mirons Gorilovskis.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Ekonomika