Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tomāti ar adrenalīnu (FOTO) 8

“Dzērvju tomāti – šeit ir tomātu paradīze!” “Mūsu ģimenē vasara bez tomātiem nav iedomājama, jo tomāts ir karalis salātu bļodā!” vēsta Edgara un Evitas Gūtmaņu saimniecības “Dzērves” interneta mājaslapa, kuru izveidojis saimnieku dēls. Tā ir taisnība, un atliek vien apbrīnot uzņēmīgo ģimeni, kas pašu spēkiem vairāk nekā 20 gadu laikā iekopusi paradīzes stūrīti, kur notiek gan ražošana, gan ir, kur priecāties par skaistumu un veldzēties dvēselei.
“Piemājas saimniecība atrodas Jelgavas novada Vircavas pagastā un ir attīstījusies tik tālu, ka tomātu ražošanas kulminācijas laikā septiņās dienās patērētājiem spēj realizēt aptuveni trīs tonnas svaigo sārtvaidžu. Pircēji, galvenokārt lieliskās garšas dēļ, laika gaitā ir ielāgojuši dažādu šķirņu Vircavā augušos tomātus ar nostabilizējušos preču zīmi “Dzērvju tomāti”. Pēdējā laikā pieprasīti ir arī citi produkti – kaltēti tomāti, tomātu biezsula, dažādu zaļumu pesto u.c. Tagad Gūtmaņu ģimene ir nobriedusi iekļauties arī tūrisma apritē un pēc iepriekšējas pieteikšanās uzņemt lielākas un mazākas ceļotāju grupas, tostarp ģimenes ar bērniem, izrādīt siltumnīcu plašo saimniecību, dalīties pieredzē tomātu audzēšanā, organizēt vietējās produkcijas degustāciju, ļaut to arī iegādāties, tā par saimniecību “Facebook” raksta Zemgales Uzņēmējdarbības centrs.
“Mana dzīve laukos sākās pirms 27 gadiem, padomju laika beigās, kad vīrs mani ievilka lauku dzīvē. Abi esam jelgavnieki, un tomātu audzēšana joprojām ir mūsu hobijs,” stāsta Evita, piebilstot, ka abiem ar dzīvesbiedru ir algots darbs pilsētā un tomātu audzēšanai, pārstrādei un realizācijai tiek veltīti brīvie brīži un ieguldīts viss nopelnītais. Ģimenē aug 21 gadu vecs dēls un 14 gadu veca meita, kuru prioritāte ir mācības, bet arī viņi piedalās procesā. “Piemēram, pagājušo sestdien bijām trīs tirgos – vīrs ar meitu vienā, es – otrā, bet dēls – trešajā,” skaidro Evita, piebilstot, ka gulēt iznākot vien četras piecas stundas. “Strādnieki mums nav bijuši un nebūs,” teic Edgars.
Ģimene sākusi ar zemeņu audzēšanu, bet sezonā to bijis grūti apvienot ar darbu. Pašu vajadzībām gan zemenes joprojām tiek audzētas, tāpat kā gurķi, kartupeļi un cits azaida galdam nepieciešamais. Arī garšaugus tomātu konservēšanai – ķiplokus, baziliku, rozmarīnu, timiānu u.c. – izaudzē paši. Un vēl saimniecību rotā liels dīķis ar daudzkrāsainām ūdensrozēm – saimnieka lepnums. Jau otro gadu reizi gadā Edgars ūdensrožu cerus dala, un par to ievieto sludinājumu internetā. Tad interesenti pie stādiem var tikt bez maksas un pašiem tiem pakaļ dīķī nebūs jābrien.

Visu rakstu lasiet 6.augusta “Zemgales Ziņās”

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Jelgavniece

Malači! Vienā bildē redzams gliemezis... Tas nav Spānijas kailgliemezis?

pirms mēneša, 2020.08.07 19:05

Zuze

Ir, ir īstais migrants. Gan jau saimnieki ar viņiem cīnās, citādi tādu ražu nenovāktu.

pirms mēneša, 2020.08.10 18:35

Tomāti

Vienā nedēļā tiek novāktas trīs tonnas tomāti? Neticu. Vai ievərojāt, ka publicētajã foto, katram tomātu stādam ir pievienota zaļa aptvere - komplekts, kas pievada ķīmiskos elementus. Tie tomāti nezin, kas ir ar dabiskiem mēsliem apstrādāta zeme.

pirms mēneša, 2020.08.07 19:44

Gliemezis

Rakstīts taču, ka ir ar adrenalīnu )

pirms mēneša, 2020.08.08 11:47

Gardēdis

Kurā bildē bija tā aptvere. Nevarēju atrast

pirms mēneša, 2020.08.09 17:28

Ivo

to Tomāti
Nekad neesmu spējis saprast šo lielas daļas tautiešu vēlmi - vienmēr visu kritizēt, apšaubīt, "nolikt" utt. Pēc principa - "knjigu ne chital, no mnenije imeju" ☹️ Gudrie dīvāna eksperti, kuriem par visu ir spriedums - vai paši kādreiz arī kaut ko esat iestādījuši un izaudzējuši?
Pirms izteikt nepamatotus apgalvojumus un tukši virināt.muti - varbūt vispirms ir vērts aizbraukt un iepazīties ar saimniecību?

pirms mēneša, 2020.08.08 22:35

saa

Baigi forsi, mala'cis. T'a turēt, Edgariņ. Pats arī tāds apaļš ka jau tomats.
Ar sveicienu un izturību no bijušajiem Parlielupes koleģiem.

pirms mēneša, 2020.08.10 19:35

Edgars

Paldies labo vārdu rakstītājiem. Centīsimies strādāt vēl labāk!

pirms mēneša, 2020.08.12 11:25

Ekonomika