Turpmāk būs jāaizpilda vienkāršotas mikrouzņēmumu nodokļa deklarācijas

Turpmāk vairs netiks ar likumu noteiktas speciālas mikrouzņēmumu nodokļa deklarācijas veidlapas, bet tās vienkāršotā veidā būs aizpildāmas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), informēja VID pārstāvji.

Jaunā deklarācija par šā gada pirmo ceturksni būs jāiesniedz no šodienas līdz 15.aprīlim.

Jaunā mikrouzņēmumu nodokļa deklarācija no šodienas būs pieejama VID EDS turpat, kur līdz šim - sadaļā "Sagatavot dokumentu no veidlapas"/"Mikrouzņēmumu nodokļa dokumenti".

Iesniedzot deklarāciju par 2021.gada pirmo ceturksni, mikrouzņēmumiem tajā jānorāda ceturkšņa apgrozījums sadalījumā pa mēnešiem, un no tā aprēķināto mikrouzņēmuma nodokļa summu EDS aprēķinās automātiski.

VID vērsa uzmanību, ka deklarācija ir jāsniedz tikai par to ceturksni, kurā mikrouzņēmumam ir bijis apgrozījums (arī tad, ja apgrozījums ir bijis vienā vai divos pārskata ceturkšņa mēnešos), bet, ja apgrozījums nevienā no ceturkšņa mēnešiem nav bijis, deklarācija nav jāsniedz.

Savukārt tie mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji, kas reģistrēti līdz 31.decembrim, papildus minētajai informācijai par 2021.gada pirmo un otro ceturksni deklarācijā norāda arī katra darbinieka ienākumus katrā mēnesī.

Šo informāciju deklarācijā var nenorādīt gadījumā, ja mikrouzņēmumā ir nodarbināts tikai mikrouzņēmuma īpašnieks un mikrouzņēmumam nav citu darbinieku vai īpašnieku.

Savukārt tiem mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem (SIA), kuriem ir vairāki dalībnieki, papildus jādeklarē arī katra dalībnieka ienākumi katrā ceturkšņa mēnesī.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Ekonomika