Uzņēmēji aicina ļaut atsākt santehnikas klātienes tirdzniecību privātpersonām

Santehnikas tirgotāji SIA "Magma" un SIA "Santeko" aicina ļaut atsākt santehnikas klātienes tirdzniecību privātpersonām,  pavēstīja uzņēmumu pārstāvji.

Medijiem izplatītajā paziņojumā norādīts, ka pēc valdības lēmuma paplašināt klātienes tirdzniecības sarakstu, neiekļaujot santehnikas preces un pakalpojumus, nav skaidrs, kādēļ tas nav izdarīts.

Uzņēmumi vērsa uzmanību uz Ministru kabineta noteikumiem "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", kur norādīts, ka iedzīvotāji jānodrošina ar siltu ūdeni, kā arī citos higiēnas prasības noteikumos ir uzsvērts mitrās uzkopšanas svarīgums, tieši pirms veicot telpu dezinfekciju. "Bet šo darbību nevar veikt, ja mājsaimniecībā ir saplīsis krāns, no kura ņemt ūdeni un viņi ir limitēti ar vienu ūdens krānu visām vajadzībām," norādīja uzņēmumu pārstāvji. Tāpat, ja saplīst duša vai klozetpods un nav iespējama pilnvērtīga to lietošana, cilvēka primārās vajadzības netiek nodrošinātas un ievērot arī elementārās higiēnas normas kļūst neiespējami, dažādās situācijas aprakstīja uzņēmumu pārstāvji.

"Turpinot šādus tirdzniecības ierobežojumus, tās tiek liegtas mājsaimniecībām, kuras nevar atļauties santehniķa pakalpojumus, bet varētu veikt nestrādājošo elementu nomaiņu paši, ja saņemtu konsultāciju no speciālistiem veikalā kā tas ir bijis pirms ierobežojumu ieviešanas, jo pašreiz tikai juridiskas personas var bez ierobežojumiem apkalpoties specializētajos veikalos," uzsvērts uzņēmumu paziņojumā.

Santehnikas tirgotāji arī norādīja, ka šo produktu kategoriju var iegādāties interneta vidē, bet, ja nav specifisku zināšanu šajā jomā, šo produktu iegāde un nomaiņa kļūst par tuvu neiespējama.

"Jāņem arī vērā, ka šāda produktu kategorija nav pieskaitāma pie ikdienas produktiem, kā pārtika vai apģērbs un tiek iegādāta pārsvarā situācijās, kad šim produktam izveidojas kāds defekts vai gluži vienkārši nolietojums, kas to neļauj vairs izmantot," uzsvēra kompāniju pārstāvji, uzsverot, ka šī iemesla dēļ arī šo produktu tirdzniecība klātbūtnē neizraisītu cilvēku pulcēšanos un arī tirgotājam ir viegli izsekot plūsmai.

Abu tirgotāju pārstāvji uzskata, ka ir nepieciešams pārskatīt un papildināt iegādājamo preču sarakstu ar santehnikas precēm un jāļauj privātpersonām klātienē apkalpoties santehnikas veikalos, ja veikali spēj nodrošināt visas valstī noteiktos piesardzības pasākumus.

Jau vēstīts, ka no 8.februāra ir pastiprinātas drošības prasības tirdzniecībā un paplašināta preču pieejamība klātienē.

Tirdzniecību klātienē ar visu preču sortimentu var nodrošināt veikali, kuros pārtika veido ne mazāk kā 70% no preču sortimenta, kā arī veikali, kuros tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% apmērā no preču sortimenta. Darboties varēs arī grāmatnīcas. Klātienes tirdzniecība pilnā apmērā notiek aptiekās, tostarp veterinārajās aptiekās, optikas veikalos un degvielas uzpildes stacijās. Pārējās tirdzniecības vietas klātienē nedrīkst strādāt jau kopš pagājušā gada 19.decembra.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Ekonomika