Vigvams kā piedzīvojums dabā (FOTO)

Kad sazvanīju Mairu Ķikuri no Auces novada Vītiņu pagastā bāzētā uzņēmuma “Nomadic Homes”, lai sarunātu viesošanos pie viņiem, Maira laipni atbildēja, ka diemžēl vigvamu sezona jau ir beigusies (kā nekā oktobra vidus) un āra ekspozīcija novākta, taču labprāt piekrita pastāstīt par uzņēmumu attālināti. 

– Kāpēc tieši vigvami? Vai bērnībā patika spēlēties “indiāņos”?


Bērnībā sapņoju par mazu būdiņu pie dabas. Lolojot ideju vairāku gadu garumā, radīju autentisku Ziemeļamerikas indiāņu vigvamu,  kas iekļaujas Latvijas dabā, no dabīgiem materiāliem, ar savu šarmu, smaržu un piedzīvojuma garšu.
Es mīlu ceļot un iedvesmojos no aktivitātēm dabā. Tieši tā arī rodas jaunas idejas, un tās realizējas, pateicoties manam gribasspēkam un enerģijai, kuru gūstu, darbojoties un tiecoties tikai uz priekšu. Tā kā tūrisms ir manas dzīves neatņemama sastāvdaļa, bet uzņēmība, mērķtiecība ir iedzimusi, vēlējos radīt savu produktu, kas apvieno mana hobija izpausmes, – atpūta dabā, bet ar “odziņu”, jaunām emocijām un pieredzi.

– Kāds ir jūsu uzņēmuma rašanās stāsts, vēstījums, ko vēlaties nodot pasaulei?


Stāsts ir par sajūtām, iespaidiem un emocijām. Unikālām un oriģinālām lietām, ar kurām izcelt savu esamību un radīt jaunus iespaidus citiem, atstājot sev gandarījuma sajūtu.
“Nomadic Homes” ir Latvijā radīts zīmols, kas cēlies no entuziasma, radošas un piedzīvojumu pilnas dienas, žilbinošām idejām, aktīva un atraktīva dzīvesveida, optimisma, motivācijas un enerģijas, kas iegūta, ceļojot pa pasauli.
Ikviens vigvams ir roku darbs un darināts ar īpašu vērību tikai tev, tavam kempingam vai atpūtas vietai, tavam pasākumam, brīvdabas koncertam vai festivālam, novadu svētkiem, kāzām, nometnei, radošai darbnīcai, meistarklasei, piemājas saimniecībai un mini zoo. Ir ideja – ir oriģināls un unikāls rezultāts.
Vēlos radīt jaunas vērtības vietējā teritorijā un iedzīvotājos, akcentēt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu ekonomiskos apstākļos, dot iedzīvotājiem un tūristiem iespēju atpūsties savdabīgāk un interesantāk. Pēdējos gados aktīvā atpūta tepat Latvijā ir strauji attīstījusies, īpaši reģionālais tūrisms uzplaucis, un cilvēki aizvien aktīvāk izmanto vietējos resursus, interesējas par citiem atpūtas veidiem un biežāk atpūšas ārpus mājas. 
Iedzīvotāji meklē jaunas idejas, izjūtas un pieredzi, savukārt tūrisma pakalpojumu sniedzēji meklē iespējas, kā papildināt savu pakalpojumu klāstu, piedāvājot kaut ko nebijušu. Esot dabā oriģināli iekārtotā vidē, cilvēks atjaunojas un rod spēku jauniem darbiem. Rekreācija ir visu mūsu neatņemama sastāvdaļa. 

Visu rakstu lasiet 22.oktobra "Zemgales Ziņās"


Foto: no "Nomadic Homes" arhīva

Pievieno komentāru

Ekonomika