Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Europass tavs palīgs darba un izglītības meklējumos

Jau septiņpadsmit gadus Europass nodrošina dažādus rīkus, lai veidotu savus ar mācībām vai darbu saistītus dokumentus. Kādas ir rīku priekšrocības?

  • Viegli izveidot,
  • Bez maksas,
  • Dokumenti ir plaši pazīstami un izmantoti visā Eiropā.

Tagad papildu Europass CV, motivācijas vēstulei, mobilitātes apliecinājumam un Diploma pielikumam Europass piedāvā aprakstīt un pārbaudīt savas digitālās prasmes, kas mūsdienu darba tirgū bieži ir viena no pamata prasībām. Eiropas Komisijas izveidotajā Europass tiešsaistes portāla datubāzē iespējams atrast izglītības un darba piedāvājumus gan Latvijā, gan Eiropā. Portālā var nosūtīt savā profilā saglabāto informāciju, lai pieteiktos sev interesējošai vakancei vai izglītības programmai daudzās Eiropas valstīs.

Izvēle, kur un ko mācīties vai studēt, nav no vieglajām, it īpaši nepieciešams izvērtēt, vai iegūtā kvalifikācija būs noderīga darba tirgum. Tamdēļ ir vērts ieskatīties Latvijas kvalifikāciju datubāzē (www.lkd.lv), kurā ir apkopota informācija par Latvijā iegūstamajām kvalifikācijām un sasniedzamajiem mācīšanās rezultātiem. Mācīšanās rezultāti raksturo zināšanas, prasmes un kompetences, kuras var apgūt konkrētajā mācību posmā, kas noder, izvēloties izglītības programmu un potenciāli iegūstamo kvalifikāciju. Ja plāno studēt ārzemēs, Europass portālā ir iespēja salīdzināt dažādu valstu kvalifikāciju līmeņus, lai saprastu savas kvalifikācijas vietu izglītības sistēmā un tālākās izglītības iespējas.

Izmantojot Europass, būtisks ieteikums ir reģistrēties portālā, jo tikai reģistrētam lietotājam ir iespējas saglabāt profila informāciju, kas ļauj atkārtoti izveidot CV, nesākot visu no jauna, kā arī varēsiet saglabāt savus dokumentus, izmantot Europass bibliotēku un pārvaldīt savus darba un mācību pieteikumus. Izveidojot Europass profilu, Jūs tikai ar dažu klikšķu palīdzību varat pielāgot katru CV attiecīgajai vakancei – norādot vai izņemot ārā darba un izglītības pieredzi, kas attiecīgajai vakancei ir vai nav nepieciešama.

Izveido Europass CV un palielini savu konkurētspēju darba tirgū!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.